1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 'Reis ne zaman derse yine nöbete geleceğiz'
'Reis ne zaman derse yine nöbete geleceğiz'

'Reis ne zaman derse yine nöbete geleceğiz'

Darbe girişimine karşı sürdürdükleri demokrasi nöbetini hafta sonu tamamlayacak olan demokrasi sevdalıları, memleket ve millet için her zaman göreve hazır oldukları mesajı veriyor.

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla nöbet tutan demokrasi sevdalıları meydanlara pazar günü son kez çıkacak.

FETÖ'nün 15 Temmuz'da giriştiği kalkışma sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın vatandaşları “Milletimizi illerimizin meydanlarına davet ediyorum, havalimanlarına davet ediyorum ve milletçe meydanlarda, havalimanında toplanalım ve o azınlık grubu, tanklarıyla, toplarıyla gelsinler, ne yapacaklarsa halka orada yapsınlar. Halkın gücünün üstünde bir güç ben tanımadım bugüne kadar hayatımda, bundan sonra da zaten böyle bir şey tanımamız söz konusu değil” şeklindeki çağrısıyla meydanlara davet etmesi üzerine demokrasi nöbetlerine başlayan vatandaşlar meydanları boş bırakmadı.

Gündüzleri mesailerine giden demokrasi yanlıları, akşamdan sabaha kadar ise vatan toprağına sahip çıkmayı demokrasi nöbetleriyle gösterdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısıyla meydanlara çıkanlar, 7 Ağustos Pazargünü meydanlardaki nöbetini tamamlayacak. Darbe karşıtı, demokrasi gönüllüsü vatandaşlar ne zaman gerek duyulursa yine tereddütsüz nöbetlere devam etme kararlılıklarını ifade ediyor.

"Reis ne diyosa o"

FETÖ'nün darbe girişiminden bu yana demokrasi nöbetlerine katılan Hüsnü Gök, AA muhabirine yaptığı açıklamada, vatanı için gerekirse bir sene daha nöbet tutabileceğini söyledi.

''Reis ne diyorsa o, çık dedi çıktık'' diyen Gök, ''Sonunda ölüm de olsa, vazgeçmeyeceğiz. Reisin sözünden çıkmak yok. Öyle kolay kolay Cumhurbaşkanımızı yedirmeyiz. İlk önce biz çıkarız karşısında, milyonlarca insan çıkar. Kimse kusura bakmasın, tüm dünya da bunu böyle bilsin'' dedi.

Nöbet bitse bile her zaman vatanları için tetikte olacaklarını, bir sözle tekrar meydanları dolduracaklarını ifade eden Gök, milletin gücü karşısında kimsenin duramayacağını vurguladı. Bir kez meydanlara çıkınca geri dönüş olamayacağını anlatan Gök, "Öl derlerse ölürüz. Bu vatan bizim, bu ülke kolay kurulmadı. Avrupa ve ABD kendi işine baksın. Bize akıl vermesinler. Kendi aklımız bize yeter." şeklinde konuştu.

 "Biz bu ülke için canımızı kanımızı, her şeyimizi veririz"

Kırklareli'nde "demokrasi nöbeti"ne katılan vatandaşlardan Hasan Karpuzcu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısıyla meydanlara çıktıklarını dile getirerek, "Hain darbe girişiminden itibaren reisimizin emriyle sokaklara çıkarak vatanımızı koruduk. Demokrasi nöbetlerimiz pazar günü sona erecek. Biz bu ülke için canımızı kanımızı, her şeyimizi veririz'' şeklinde konuştu. 

"Buradan bütün dünyaya Türkiye'nin ne olduğunu gösterdik"

Ayhan Kaya ise her zaman Cumhurbaşkanının yanında olduğunu kaydetti. Meydanlarda ki demokrasi nöbetleriyle, dünyaya Türkiye'nin nasıl bir ülke olduğunu gösterildiğini vurgulayan Kaya, “Cumhurbaşkanımız hiçbir zaman başını öne eğmesin dik dursun. Canımızla kanımızla biz onun arkasındayız. Sabaha kadar biz burada nöbet tutuyoruz ve bununla da gurur duyuyoruz. Biz buradan bütün dünyaya Türkiye'nin ne olduğunu gösterdik. Darbeye karşı gelen karşısında duran bütün halkımıza teşekkür ediyorum.”diye konuştu.

HABERE YORUM KAT