1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Rektör Alkan’dan TSO’ya ziyaret
Rektör Alkan’dan TSO’ya ziyaret

Rektör Alkan’dan TSO’ya ziyaret

Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Başaranhıncal'ı ziyaret etti.

A+A-

Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Başaranhıncal'ı ziyaret etti.

Üniversite-sanayi iş birliğiyle birçok proje ve çalışmanın hayata geçirilmesinde Ticaret ve Sanayi Odası'nın büyük rol oynadığını ifade eden Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan, üniversitelerin içinde yer aldığı toplumlarla yakın ilişkiler kurarak sinerji oluşturmaları ve böylece her anlamda değişim ve dönüşümün öncüsü kurumlar olmaları anlayışının hâkim olduğu günümüz dünyasında, üniversite-sanayi iş birliğinin oluşturulmasının zor bir süreç olduğunu söyledi. Prof. Dr. Alkan, Çorum'da üniversite-sanayi iş birliği konusunda TSO'nun verdiği katkılarla bir köprü vazifesi gördüğünü belirterek, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Başaranhıncal'a ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti.

Çorum TSO Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Başaranhıncal da, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek üniversiteyle birlikte hayata geçirdikleri ve bundan sonrasında da birçok çalışmaya imza atmaya devam edeceklerini belirterek, üniversite-sanayi iş birliğinin Çorum için büyük bir gelişim ve dönüşüm fırsatı olduğunun altını çizdi.

Aynı zamanda üniversite-sanayi iş birliğiyle ilin mevcut sanayisini ve ekonomisini bulunduğu noktadan çok daha ileri noktalara taşımanın mümkün olduğunu dile getiren Başaranhıncal, "Bu hedef doğrultusunda, en yakın paydaşımız olan Üniversitemizle birlikte yaptığımız çalışma ve projelerle edineceğimiz fikirler, hem iki kurumun birlikte çalışma kültürünü geliştirecek hem ilimiz sanayisini kuvvetlendirecek ve en önemlisi ilimiz için daha fazla katma değer üretmeye zemin hazırlayacaktır. İlimize ve iş dünyasına sağladığı sonsuz katkılardan dolayı Rektörümüze teşekkür ediyorum" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT