1. HABERLER

  2. SPOR

  3. 'Rio'dan tarihi başarılarla döneceğiz'
'Rio'dan tarihi başarılarla döneceğiz'

'Rio'dan tarihi başarılarla döneceğiz'

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Aydın, "Sporcularımızın Rio'dan alınlarının akıyla ve tarihe geçecek başarılarla döneceklerine canı gönülden inanıyorum." dedi.

A+A-

Türkiye Güreş Federasyonu (TGF) Başkanı Musa Aydın, 2016 Rio Olimpiyat Oyunları'nda mücadele edecek sporcularının başarılarla döneceklerine inandığını söyledi. 

TGF'den yapılan açıklamada, Musa Aydın'ın Ankara Elmadağ Kamp Eğitim Merkezi'nde kamp yapan Serbest Güreş A Milli Takımı'nı ziyaret ettiği bildirildi.

2016 Rio Olimpiyat Oyunları'na gidecek sporcular için kampta kurban kestiren Aydın, millilerin hazırlıklarını tamamladığını belirterek, "Sporcularımız aylardır yoğun tempoda bugüne hazırlanıyor. Güreşçilerimizin Rio'dan alınlarının akıyla ve tarihe geçecek başarılarla döneceklerine canı gönülden inanıyorum." ifadelerini kullandı.

Olimpiyatlar için güreşçilerin profesyonel anlamda çalıştırıldıklarına dikkati çeken Musa Aydın, "Bakanlığımız ve federasyon olarak her türlü imkanı sporcularımız için sağladık. İlk defa güreşçilerimiz profesyonel anlamda uzman kişiler tarafından kontrollü şekilde çalıştırıldı. Daha da ötesi bireysel olarak hangi sporcumuzun ne eksiği varsa ona göre çalışma programı hazırlandı. İnşallah bunların meyvesini olimpiyatta alacağız." değerlendirmesinde bulundu.

HABERE YORUM KAT