1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Robertshaw, CastFutura’yı satın alıyor
Robertshaw, CastFutura’yı satın alıyor

Robertshaw, CastFutura’yı satın alıyor

Evsel beyaz eşyaların ve ticari cihazların kontrolleri ve çözüm şirketi Robertshaw, pişirme ve ısıtma uygulamalarına yönelik lider yanma, güvenlik ve...

A+A-

Evsel beyaz eşyaların ve ticari cihazların kontrolleri ve çözüm şirketi Robertshaw, pişirme ve ısıtma uygulamalarına yönelik lider yanma, güvenlik ve ateşleme ürünleri sağlayıcısı CastFutura'nın yüzde 100 hissesini satın almak için kesin anlaşma imzaladığını duyurdu.

Evsel beyaz eşyaların ve ticari cihazların kontrolleri ve çözümlerine odaklanan global mühendislik ve üretim firması Robertshaw, pişirme ve ısıtma uygulamalarına yönelik lider yanma, güvenlik ve ateşleme ürünleri sağlayıcısı CastFutura S.p.A.'nın yüzde 100 hissesini satın almak üzere Star Capital SGR ve diğer hissedarlarla kesin anlaşma imzaladığını duyurdu. Yapılan açıklamada; işlem şartları açıklanmadı.

Robertshaw CEO'su ve Başkanı Mark L. Balcunas, konu ile ilgili değerlendirmesinde, "Robertshaw'ın büyüme stratejisinin bir parçası olarak CastFutura'nın alımıyla Avrupa, Güney Amerika ve Orta Doğu'daki varlığımız büyüyerek Robertshaw'ın müşterilerine ve hizmet verdiği pazarlara olan adanmışlığı güçlenecektir" dedi.

CastFutura CEO'su Marco Bonfigli ise Robertshaw Grubuna katılmaktan dolayı heyecan duyduklarını ve bu katılımı, başarılarını arttıracak ve ürün yelpazesinin global çaptaki yayılımını güçlendirecek bir fırsat olarak gördüklerini ifade etti.

İHA

HABERE YORUM KAT