1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Rögardan keçi kurtarma operasyonu
Rögardan keçi kurtarma operasyonu

Rögardan keçi kurtarma operasyonu

Antalya'nın Manavgat ilçesinde 3 gündür kayıp olan bir keçi düştüğü 3 metrelik kanalizasyon çukurundan Antalya Büyükşehir belediyesi itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.

A+A-

Edinilen bilgiye göre, Sorgun Mahallesi 8136 sokakta bir evde çamaşır asan kadın çevrede keçi sesi geldiğini fark etti. Çevrede keçiyi göremeyen kadın, altyapı çalışmalarının yapıldığı sokakta üstü açık bırakılan kanalizasyon çukurunun içine baktı. Keçiyi çukurun içinde gören kadın, durumu keçileri bulunan bir aileye haber verdi. Olay yerine gelen ve hayvancılıkla uğraşan Tayfun Şenol, kanalizasyon çukurunda bulunan keçinin kendilerine ait olduğunu belirledi. Şenol, keçinin çukurdan kurtarılması için Antalya Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekiplerinden yardım istedi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, ip yardımıyla içinde atık su bulunan yaklaşık 3 metrelik çukurdan keçiyi çıkartarak kurtardı. Kuyudan çıkartılan keçi önce suyla yıkanıp ardından ot verildi. Keçinin sahipleri ayakta duramayan keçiyi daha sonra el arabasıyla diğer hayvanların bulunduğu bölgeye götürdü.

İtfaiye ekiplerine ve haber veren vatandaşa teşekkür eden Tayfun Şenol, "Annem bu bölgede kurbanlık keçileri otlatıyordu. Burada açık olan rögardan çukura bir keçimiz düşmüş. Yaklaşık 3 gündür keçimiz kayıptı. Bulunduğu için mutluyuz. Hayvan kaç gündür çukurda kaldığı için karnı çökmüş, bitkin bir halde. Atık sudan dolayı ayak tırnakları erimiş. Veterinere götüreceğiz, inşallah ölmez, kurtulur" diye konuştu.

Şenol, yetkililerden kanalizasyon çukurlarının kapatılmasını da isteyerek, "Buraya bizim keçimiz düştü, ama bir insan ve çocukta düşebilir. Yetkiler buraya mutlaka önlem alması lazım" dedi.

Rögardan keçi kurtarma operasyonu

Rögardan keçi kurtarma operasyonu

HABERE YORUM KAT