1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Saç Dökülmesi için çözüm yolları
Saç Dökülmesi için çözüm yolları

Saç Dökülmesi için çözüm yolları

Saç Dökülmesine Çözüm Arayanlar İçin Saç Ekimi...

A+A-

Saç köklerinin zayıf olması nedeni ile dökülmesi hem erkeklerde hem de kadınlarda yaşanan bir sorundur. Bu durum karşısında özellikle erkekler kellik sorunu yaşadıkları için sıkıntı çekmektedir. Aşırı derecede dökülme olan bölgelerde saç kalmadığı için daha yaşlı bir görünüm oluşmasına ve kişinin dışarıdan bakıldığında daha yaşlı görünmesine neden olmaktadır. Bu durum karşısında sıkıntı çekenler için saç ekimi etkili bir çözüm seçeneği olarak kullanılmaktadır. Yapılan kontrollerin ardından uygun olan kişileri daha güçlü kökleriyle yapılacak olan ekim işlemi sonrasında daha yoğun ve gür saçlara sahip olunmaktadır. Yapılacak ekim işlemi sırasında kişinin talep ettiği şekilde farklı sayılarda işlem yapılır.

Saç insanın daha dikkat çekici olmasına ve genç görünmesine yardımcı olduğundan özellikle parça parça kellik sorunu yaşayanlar için büyük bir sorun oluşturmaktadır. Bu durum karşısında rahatsız olan kişiler saç ekimi ile dökülmeden önce olduğu şekilde aynı görünüme sahip olabilirler. Yapılacak işlemin kolay ve sorunsuz tamamlanması için alanında uzman olan doktorlarla görüşme yapılması gerekir. Uzman doktor tarafından yapılacak olan kontroller sonrasında kişinin ense bölümünde bulunan saç köklerinin uygun olup olmadığı kontrol edilerek bu şekilde uygulama aşamasına geçilir. Ekilecek olan saç kökleri uygun koşullarda bekletilerek bu şekilde kellik oluşan bölgelere tek tek ekimi yapılır. İşlemin tamamlanmasının ardından kişi aynı gün içerisinde taburcu edilir. Yani öyle hastane içerisinde birkaç gün müşade altında tutulmanıza veyahut hastanede uzun süre vakitler geçirmenize gerek kalmayacaktır. Bu yüzden sizlerde bu konularda daha rahat edeceksiniz ve evinize çok daha çabuk gidebileceksiniz. Hastaneden hemen çıkabilme olanağına sahip olacaksınız.

Hastaya işlem sırasında lokal anestezi uygulandığı için ağrı hissetmemesi korkulacak bir durum oluşmamasına yardımcı olmaktadır. Yapılan işlem sonrasında gerekli kontrolleri sağlanması ile daha uzun süre aynı gürlükte saçlar ile yaşamaya devam edebilirsiniz. Saç ekimi tercih edecek olanlar için özellikle daha sonrasında saçların yeniden dökülüp dökülmeyecek merak konusu olmaktadır. Bu durumda yapılacak işlemin profesyonel olarak yapılması bu sorun ile karşılaşmadan daha uzun süre istediğiniz gibi kullanım elde etmenize yardımcı olmaktadır. Saç köklerinin tam olarak saç derisini ulaşması ve bu şekilde kalıcı olması için güçlü saç köklerinin kullanılması önemlidir. Ekimi işleminin ardından bir miktar dökülme olacağı için bu konuda daha çok sayıda kök ekilmesi başarıyı arttıracaktır.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum