1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Saç ekiminin başarısını etkileyen faktörler
Saç ekiminin başarısını etkileyen faktörler

Saç ekiminin başarısını etkileyen faktörler

Saç ekiminin başarısını etkileyen faktörlerin olduğunu belirten Saç Ekim Koordinatörü Engin Sönmez, günümüz de saç ekim teknikleri iki farklı başlık...

A+A-

Saç ekiminin başarısını etkileyen faktörlerin olduğunu belirten Saç Ekim Koordinatörü Engin Sönmez, günümüz de saç ekim teknikleri iki farklı başlık altında incelendiğini söyledi.

Hair Estetik Turkey Saç Ekim Merkezinden Saç Ekim Koordinatörü Engin Sönmez, FUT ve FUE teknikleri olmak üzere iki aşamadan oluştuğunu belirterek, "FUT ile FUE yöntemlerinin arasındaki tek fark kök alımıdır. Diğer tüm aşamalar aynıdır. FUT saç ekim tekniği eski bir yöntem olmakla beraber günümüzde kullanım oranı oldukça azalmıştır. FUE de enseden saç alınan bölgede hiçbir iz kalmaz. Ekim yapılan bölgede de her iki teknikle de iz kalmamakta ekilen saçlar ile kendi saçlarınız arasında hiçbir fark olmamaktadır" dedi.

İyi bir saç ekimi nasıl olmalı sorusuna en iyi cevabın, en iyi ekim yapılmış saç, ekildiği belli olmayan saç olduğunu söyleyen Sönmez, "Etkili ve sorunsuz bir saç ekimi için bugün kullanılan en avantajlı yöntem FUE saç ekim tekniği olmaktadır. Özellikle saç köklerinin yerleştirileceği kanallar girintili çıkıntılı ve yönleri de kişinin daha önceki saçlarının çıkış yönü doğrultusunda açılmış ise ekilen saç belli olmaz" diye konuştu.

"Kurumun doktorları ile görüşmeniz saç analiziniz ve gerekirse kan tahlilleriniz yapılıyor mu?"

Sönmez, "Saç ekimi için aradığınız kurumun çalışanı telefona çıkıyor, görüşmenize katılıyor ve daha sonra da operasyonunuza giriyor ise yani kurumun toplam çalışanı 2 ya da 3 kişiden oluşuyorsa size nasıl sağlıklı hizmet sunacağını düşünmelisiniz. Hizmet alacağınız kurum size havaalanından ya da diğer ulaşım yolları ile geldiğinizde sizi karşılayıp ve size uygun olan bir otele yerleşmenizi sağlayıp operasyon boyunca otel, hastane, klinik ve bütün İstanbul içi ulaşım hizmeti verebiliyor mu? Size hizmet verdikten 3 hafta, 2 ay ve hatta 6 ay sonra sizi arayıp sizin saçlarınız hakkında bilgi sahibi olmak isteniyor ve takibinizi yapılıyor mu? Kurum olarak farkımız yukarıdaki bahsettiğimiz konuları bizden hizmet alan misafirlerimize dil, din ırk ve en önemlisi ekonomik fark gözetmeden en iyi şekilde sunmaktır" ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT