1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Sağlık Bakanı Akdağ'dan Kayseri açıklaması
Sağlık Bakanı Akdağ'dan Kayseri açıklaması

Sağlık Bakanı Akdağ'dan Kayseri açıklaması

Sağlık Bakanı Akdağ, Kayseri'deki saldırıya ilişkin, "Vefat eden, şehit olan kardeşlerimizi adli tabipliğe emanet ediyoruz. Onlar kimlik tespitlerini yapıyorlar. Zannediyorum bugün bu açıklamaları isteyeceğiz hep birlikte." dedi.

A+A-

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ve Milli Savunma Bakanı Fikri Işık ile Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde tedavi gören yaralıları ziyaret etti. 

Bakan Akdağ, ziyaretin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, üniversite hastanesinde 39 yaralı olduğunu belirtti.

Bu yaralılarından ikisinin ameliyatta olduğunu aktaran Akdağ, şöyle devam etti:

“Ameliyattan yeni çıkmış kardeşlerimiz var. Yoğun bakımda hastalarımız var, bir kardeşimizin durumu oldukça ciddi. Allah’tan ona ve diğer kardeşlerimize şifa diliyoruz. Üniversitedeki hastanemizde kardeşlerimize, yaralılarımıza, gazilerimize, gerçekten kısa sürede üstün bir tıbbi hizmet veren bütün kardeşlerime teşekkür ediyorum."

Akdağ, gazetecilerin şehit sayısına ilişkin sorusu üzerine de "Vefat eden, şehit olan kardeşlerimizi adli tabipliğe emanet ediyoruz. Onlar kimlik tespitlerini yapıyorlar, isimleri belirliyorlar, kamuoyuna daha sonra bu şekilde açıklanıyor. Zannediyorum bugün bu açıklamaları adli tabiplikten, savcılıktan isteyeceğiz hep birlikte." diye konuştu.

HABERE YORUM KAT