1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Sağlıklı Zayıflama Süreci İçin Alternatifler
Sağlıklı Zayıflama Süreci İçin Alternatifler

Sağlıklı Zayıflama Süreci İçin Alternatifler

Günlük hayatta hızlı ve vücut direncini yormadan zayıflamak isteyen bireyler 15 günlük diyet programlarını uygulayarak etkili sonuçlar alabilir.

A+A-

Günlük hayatta hızlı ve vücut direncini yormadan zayıflamak isteyen bireyler 15 günlük diyet programlarını uygulayarak etkili sonuçlar alabilir. Özellikle bahsedeceğimiz 15 günde 5 kilo zayıflatan diyet, düşük karbonhidrat değerine sahip besinler ile yapılmakta. Özellikle bu tür hızlı zayıflatan diyet listeleri uygulanırken vücut direncinin düşmemesi için listede vereceğimiz atıştırmalıklar ile nizami bir şekilde tüketilmeli. Diyet programının süresi 15 gün ile sınırlandırılmış olup, bu süre zarfından sonra ara vererek yeniden devam edilebilir. Diyet süreci sırasında, gün içerisinde egzersiz programlarına ağırlık verilerek zayıflama hızlandırılmalıdır.
 

15 günde 5 kilo zayıflamak için diyet listesi;

 

Sabah: 15 gün boyunca her sabah tüketilecek besinler arasında, domates, salatalık, biber, az yağlı beyaz peynir, 5 adet zeytin ile güne başlanmalıdır. Kişisel zevkinize göre besin değerleri arttırılabilir fakat listenin dışına kesinlikle çıkılmamalıdır.

 

Öğle: Öğle yemeklerinde kalorisi düşük fakat lif yönünden zengin gıdaların tüketimi büyük önem taşımaktadır. Özellikle ton balıklı salata, besleyici özelliği ve protein zenginliği bakımından oldukça faydalı. Tavuk yada köfte gibi seçeneklerde alternatif olarak değerlendirilebilir. Ispanak ve semizotu gibi lifli besinlerin yanında yoğurt son derece uygundur.
 

Akşam: Diyet süreci boyunca en önemli ara öğün olan akşamları ise, zevkinize göre sebze yemeği ve yanında yoğurtluma tüketilebilir. Az yağda kızartılmış balık ve yanına yine az yağ ile hazırlanmış makarna tercih edilebilir. 

 

Ara öğün: Ara öğünlerde vücut direncinizin düşmemesi için lif bakımından zengin 1 adet elma tüketmek açlık hissinizi ortadan kaldırır. Yine ara öğünlerde tüketebileceğiniz bir kase yoğurt metabolizma direncini gün içerisinde korumaya yardımcı olacaktır

 

15 gün boyunca yukarıda yer verdiğimiz programa bağlı kalınarak kurallara uyulması büyük önem taşır. Egzersiz ve bol su tüketimi, diyet sürecinizi hızlandıracaktır. Sizlere sunmuş olduğumuz bu diyet listesinin yanında, alternatif olarak kısa ve bir o kadar etkili olan 1 haftada 5 kilo zayıflatan diyet listesini incelemek için bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz: http://www.sagliklidiyetlistesi.com/2017/03/1-haftada-5-kilo-zayiflatan-diyet.html

HABERE YORUM KAT