1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Sahil güvenlik botu alabora oldu: 1 şehit
Sahil güvenlik botu alabora oldu: 1 şehit

Sahil güvenlik botu alabora oldu: 1 şehit

Sarayburnu açıklarında kuru yük gemisiyle çarpışarak alabora olan Sahil Güvenlik Bölge Komutanlığı'na bağlı teknede bulunan 7 kişiden 6'sı kurtarılırken, 1 er şehit oldu.

A+A-

Sarayburnu açıklarında seyreden Sahil Güvenlik Bölge Komutanlığı'na bağlıtekne, henüz belirlenemeyen nedenle bir yük gemisiyle çarpışarak alabora oldu.

Bölgeye sevk edilen Sahil Güvenlik, Gemi Kurtarma İşletmeleri Genel Müdürlüğü ve deniz polisi ekipleri, çarpışmanın ardından alabora olan sahil güvenlik teknesindeki 7 kişiden 3'ünü kurtardı.

Bölgeye gelerek çalışmalar hakkında bilgi alan İstanbul Valisi Vasip Şahin, Sarayburnu açıklarında sahil güvenlik botuyla bir kuru yük gemisinin çarpıştığını belirterek, "Ardından sahil güvenlik teknesi alabora olarak sürüklenmeye başlamış." dedi.

Vali Şahin, çarpışmanın ardından sahil güvenlik teknesinin alabora olarak sürüklenmeye başladığını, Sahil güvenlik, Gemi Kurtarma İşletmeleri Genel Müdürlüğü ve deniz polisi ekiplerinin, sahil güvenlik teknesindeki 3 kişiyi sağ olarak kurtardığını kaydetti.

Olay yerinde çalışmaları takip eden Vali Şahin, daha sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, sahil güvenlik teknesinden kaybolan 2 kişinin daha kurtarıldığını söyledi.

Ekiplerin çalışması sonucu kayıp 2 kişi de bulunarak, denizden çıkarıldı.

Kurtarılanlardan Üsteğmen A. Rıza Yücel, Uzman Çavuş Enver Çetin, erler Ayhan Akgönül ve M. Nuri Karaca'nın GATA'da, Astsubay Yavuz Gökhan Şahin ve Uzman Çavuş Bülent Demirkaya'nın Haydaraşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındığı, er Sinan Göktaş'ın ise şehit olduğu belirtildi.

HABERE YORUM KAT