1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Şan: "Teröre karşı bir ve beraber olarak en güzel cevabı vereceğiz"
Şan: "Teröre karşı bir ve beraber olarak en güzel cevabı vereceğiz"

Şan: "Teröre karşı bir ve beraber olarak en güzel cevabı vereceğiz"

Konyaspor Kulübü Başkanı Ahmet Şan, İstanbul Beşiktaş'ta meydana gelen hain terör saldırılarından duyduğu üzüntüyü ifade ederken, şehitlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet, yaralılarımıza ise acil şifalar dileğinde bulundu.

A+A-

Başkan Ahmet Şan'ın açıklaması şöyle: 

Beşiktaş-Bursaspor maçının ardından Vodafone Arena yakınlarında iki ayrı terör saldırısı meydana gelmiştir. Tamamen Çevik Kuvvet polislerimize yönelik ağır ve alçak saldırının ardından çok sayıda vatan evladımız şehit olmuştur. Şehitlerimizden 3'ü Konya nüfusuna kayıtlıdır.

Terör örgütleri özellikle son dönemde daha yoğun olarak ülkemizin birliğini, beraberliğini, dirliğini ve huzurunu bozabilmek için çeşitli şer odaklarından aldıkları destek ve istihbaratlarla hain eylemlerini gerçekleştirmeye başlamışlardır.

Ülke olarak farklı senaryolar üretilerek düşmanlarımızın topyekün üzerimize geldiği bir dönemde hepimizin ortak paydasının kayıtsız, şartsız, ön koşulsuz "Vatan" olma mecburiyeti bu hain saldırıyla bir kez daha alenen ortaya çıkmıştır. Bu saldırılara bir ve beraber olarak, ayakta kalarak, canımız ve yüreğimiz yanmasına rağmen göğüs gererek tepki göstermek, karşı durmak zorundayız.

Yılmadan, yıkılmadan, acılarımızı sinemize gömerek dış destekli terör belasını bertaraf etmek durumundayız. Bu coğrafyada varlığımızın devam edebilmesi için bu birlikteliğe her zamankinden daha çok mecburuz.

Dün gece yaşadığımız hain saldırının ardından millet olarak artık karanlık,alçak, kalleş ve hain örgütlere karşı çok daha dikkatli olmamız gerekmektedir.

Acımız çok büyüktür. Ama bu acıyı ancak paylaşarak ve kenetlenerek aşabiliriz. Bu vesileyle şehadet şerbeti içen evlatlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılarımıza şifa, Beşiktaş Kulübü camiasına, Konya'mıza, şehitlerimizin yakınlarına ve aziz milletimize başsağlığı, Bursaspor'a geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

Allah milletimizi korusun...

HABERE YORUM KAT