1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Sanatçılar "demokrasi nöbeti"nde
Sanatçılar "demokrasi nöbeti"nde

Sanatçılar "demokrasi nöbeti"nde

Antalya'da FETÖ'nün darbe girişimine karşı başlatılan "demokrasi nöbeti"ne, sanatçılar da katıldı

A+A-

Antalya'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki amacıyla sürdürülen "demokrasi nöbeti"ne, sanatçılar Mustafa Ceceli, Bengü, Yeşim Salkım, Murat Dalkılıç, Alişan, Kutsi, Berkay, Doğuş, İntizar, Berksan ve Davut Güloğlu da destek verdi.

Büyükşehir Belediyesi tarafından Cumhuriyet Meydanı'nda organize edilen "demokrasi şöleni"nde, Gezegen Mehmet, Vatan Şaşmaz, Ece Erken, Hopdedik Ayhan, Afrikalı Ali, Adem Metan ve Ersin Düzen sunuculuk yaptı.

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve eşi Ebru Türel, AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer, CHP İl Başkanı Semih Esen, MHP İl Başkanı Mustafa Aksoy, ilçe belediye başkanları, oda ve dernek başkanlarının da katıldığı etkinlik, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Sanatçılar nöbette

Yapımcı Polat Yağcı öncülüğünde, Mustafa Ceceli, Bengü, Murat Dalkılıç, Alişan, Nihat Doğan, Kutsi, Berkay, Berdan Mardini, Sefa Doğanay, Mustafa Yıldızdoğan, Yeşim Salkım, Doğuş, Ahmet Selçuk İlkan, İntizar, Cengiz Kurtoğlu, Serkan Kaya, Berksan ve Davut Güloğlu'nun aralarında bulunduğu, spor dünyasından dizi oyuncularına kadar çok sayıda ünlü, demokrasi nöbetine katılarak vatandaşları selamladı.

Programda, Bengü'nün öncülüğünde bütün sanatçılar ve protokol üyeleri, "Bir Başkadır Benim Memleketim" şarkısını seslendirdi. Mustafa Yıldızdoğan da "Türkiyem" türküsünü okudu.

"Vatandaşlar üzerine düşeni yaptı"

Katılımcılara seslenen Vali Karaloğlu, 15 Temmuz'un millet için yeniden ayağa kalkıp şahlanmak, yeniden dirilmek için bir milat olduğunu söyledi.

Vatandaşın üzerine düşeni yaptığını vurgulayan Karaloğlu, "Şimdi sıra bizde, devlette. Bizim görevimiz de devletin kılcal damarlarına sızmış hainleri bulup onları cezalandırmak. Hainlerin tedavisi var mı? Hainler ancak cezalandırılabilirler." dedi.

"Bu beraberlik olduğu sürece yenilgi mümkün değil"

Büyükşehir Belediye Başkanı Türel ise milletin birliğine, beraberliğine düşman olan FETÖ üyesi teröristlere gereken dersi, demokrasi nöbeti tutan vatandaşın verdiğini anlattı.

Millet bir ve beraber olduğunda aşılamayacak engel olmadığına dikkati çeken Türel, "Bu meydanda AK Parti'li, Cumhuriyet Halk Partili, Milliyetçi Hareket Partililer var. Bütün siyasi partiler, farklı görüşlere, ideolojiye sahip kardeşlerimiz var. Bu beraberlik olduğu sürece havada karada yenilgi mümkün değil." ifadelerini kullandı.

Daha sonra sunucuların tek tek davet ettiği sanatçılar, birer konuşma yaptı. Ahmet Selçuk İlkan, 15 Temmuz gecesi 246 şehit verildiğini ve o günden bu yana Türkiye'nin her karış toprağında demokrasi nöbetlerinin tutulduğunu hatırlattı.

Demokrasi bayramının kutlandığını ifade eden İlkan, kahraman şehitleri yaşatmak için darbe girişimi gecesini anlatan bir şiir yazdığını ve bunu yakında notalara dökeceğini belirterek, bu şiiri okudu.

"Demokrasi ve Recep Tayyip Erdoğan" şarkısı

Berdan Mardini de demokrasiye sahip çıktıklarını ifade ederek, kendisinin yazdığı "Demokrasi ve Recep Tayyip Erdoğan" şarkısını seslendirdi.

Türkiye'ye hainlerin içten saldırdığını dile getiren Doğuş, "İsmini anmayacağım ama başka şerefsizler bile bize bu kadar şerefsizlik yapmadı. Allah, demokrasi nöbeti tutan sizlerden razı olsun, sizler sayesinde çocuklarımın geleceği olacak." diye konuştu.

"Her zaman Türkiye'nin yanındayız"

Doğuş'un eşi Xoshqedem Baxsheliyeva da televizyondan darbe girişimini öğrendiğinde gözyaşlarını tutamadığını, Azerbaycanlılar olarak her zaman Türkiye'nin yanında olduklarını belirtti.

"Bizim Cumhurbaşkanı Erdoğan gibi bir lidere ihtiyacımız var"

Yeşim Salkım, biri 26, diğeri 5 yaşında iki kızı olduğunu anlatarak, "Darbe günü 5 yaşındaki kızım, 'Hani askerler iyiydi, neden insanları öldürmeye çalışıyor?' dedi. O gün çok korktum. Bizim ülkemizin Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan gibi lidere ihtiyacı var. Dil, din, ırk, görüş ne olursa olsun tek vatan, tek millet, tek devlet olmaya mecburuz. Onun liderliğini bir kere daha anladım." değerlendirmesinde bulundu.

"Bu milletin kanında korkaklık yok"

Ece Erken ise çok şerefli askerlerin, subayların olduğunu ancak araya girmiş birkaç vatan haininin Türk Silahlı Kuvvetlerini kirletemeyeceğini vurguladı.

Tüm kalbiyle demokrasinin yanında olduğuna değinen İntizar, "Hainlerin unuttuğu, bilmediği bir şey vardı. O da bu milletin kanında korkaklık yok, binlerce destanımız var." dedi.

Kutsi de "Türkiye'nin dört bir köşesinde demokrasi nöbeti tutanlardan ve Cumhurbaşkanımızdan Allah razı olsun. Demokrasi bizim nimetimizdir, bu nimetten hiçbir güruh mahrum edemez." ifadelerini kullandı.

Alişan ise Türkiye'nin 15 Temmuz'dan bu yana uyumadığını, kendilerinin her zaman devletin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanında olduklarını anlattı.

Davut Güloğlu, darbe girişimi gecesi 11 kardeşiyle sokağa çıktığını söyledi. Murat Dalkılıç da "İyi ki bu vatanın, bu bayrağın altındayız." diye konuştu.

Mustafa Ceceli, düşmanın toplumun içinden var olacağını hiç tahmin etmediklerini söyleyerek, darbe girişimi gibi olumsuzlukların bir daha yaşanmamasını diledi.

Vatandaşın birliğini, beraberliğini, bütünlüğünü bozmak isteyenlere fırsat verilmemesini isteyen Ceceli, "Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız ve Meclis çatısı altında buna 'dur' diyen herkesten Allah razı olsun." değerlendirmesinde bulundu.

Antalyaspor'dan da destek

Bengü de bu vatanın evladı olduğu için gurur duyduğunu belirterek, milletin birlikteyken ne kadar güçlü olduğunu, ne kadar güzel olduğunu tüm dünyaya bir kez daha ispatladığına dikkati çekti.

Nihat Doğan ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sahip çıkmanın, Türkiye'ye, Somali'ye, Gazze'ye, Filistin'e, Arakan'a sahip çıkmak olduğunu ifade etti.

Çocuk oyuncu Emir Berke, "Darbeye hayır, demokrasiye evet" demek istediğini, yaşanan olaylardan herkesin üzgün olduğunu anlattı.

Antalyaspor yönetimi de ellerinde bayraklarda platforma çıkarak, demokrasi nöbetine destek verdi. 

HABERE YORUM KAT