1. HABERLER

  2. MEDYA MAGAZİN

  3. Sanatçılardan saldırıya tepkiler
Sanatçılardan saldırıya tepkiler

Sanatçılardan saldırıya tepkiler

Atatürk Havalimanında gerçekleştirilen terör saldırısına ilişkin sanatçılar da tepkilerini dile getirdi.

A+A-

Atatürk Havalimanında gerçekleştirilen terör saldırısına ilişkin sanatçılar da tepkilerini dile getirdi.

 Türk halk müziği sanatçısı Mahmut Tuncer, Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısına ilişkin, "Ben Güneydoğu çocuğuyum, bu ülkede yıllardır her yere rahat girip çıkan biriyim. Her kim bu insanlık dışı saldırıyı yapmışsa, altından kim çıkarsa namussuzdur, vatan hainidir. Bunu yapanlar insan olamaz. Mübarek ramazanda, bayrama yakın sevdikleriyle, ailesiyle buluşmak için yurtdışına giden güzel insanlarımıza bu saldırıyı yapmak zalimliktir." dedi.

"Hep birlikte mücadele etmeliyiz"

Sanatçı Öykü Gürman da "Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Başımız sağ olsun. Bu korku, kaygı ikliminden ülkemizin bir an önce kurtulması için hep birlikte mücadele etmeliyiz. Herkese sabır diliyorum olabildiğince.Çok üzgünüm." dedi.

"Bu acı hepimizin"

Sanatçı Bekir Ünlüataer ise, saldırıda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı dileyerek, "Terör, insana yakışmıyor. Acının tarifi yok. Teröre karşı, hep birlikte olmalıyız. Bu acı, hepimizin. Ülkemizin başı sağolsun." diye konuştu.

"İnanılmaz bir şekilde canilik"

Sanatçı Muazzez Ersoy saldırıya ilişkin, "Böyle bir şey inanılmaz derecede vahşet, inanılmaz bir şekilde canilik" dedi.

"Bu acıların son acılar olduğuna inanıyorum" 

Oyuncu Ahmet Yenilmez, Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısının ardından, "Kıymığın en çok canımızı acıttığı an çıkarmaya çalıştığımız andır. Ama bu kıymık çıkacak. Kadir gecesi hürmetine bu acıların son acılar olduğuna inanıyorum." dedi.

"Bu hazin tablolara son verilsin"

 Şair ve şarkı sözü yazarı Ahmet Selçuk İlkan, Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısına ilişkin, "Gerçekten acılar denizinde boğulduk. Belki artık bir umut. Acı da umut da insandan geliyor. Artık bu hazin tablolara son verilsin." dedi.

"Belki biz de aynı saatlerde orada olacaktık"

Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Çiçek Dilligil de yaşanan olayın çok üzücü olduğunu ifade ederek, "Ne diyebilirim. Çok üzücü ve çok acı. Biz de yoldaydık ve yolda aldık haberi. Havaalanından vazgeçip, arabayla gitme kararı aldık. Aynı gün, belki aynı saatlerde biz de orada olacaktık arkadaşlarımızla. Nitekim, tanıdığınız, tanımadığınız fark etmiyor." dedi.

"Türkiye Cumhuriyeti sonuna kadar uğraşacak" 

Tiyatro ve sinema sanatçısı Zihni Göktay, Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısına ilişkin, "Bitecek gibi de değil ama sonuna kadar uğraşılacak. Türkiye Cumhuriyeti sonuna kadar uğraşacak" dedi.

"Allah ölenlerin, şehitlerin mekanlarını cennet etsin"

Sinema ve dizi oyuncusu Burçin Abdullah da, yaşananların çok üzücü olduğunu dile getirerek, "Çok da söylenecek bir şey yok. Allah ölenlerin, şehitlerin mekanlarını cennet etsin. Kalanlara ve ailelerine de sabır versin. Bizlere de bir daha bunları yaşatmasın inşallah." dedi.

"Terörü her türlü lanetliyorum"

ENBE Orkestrası'nın kurucusu Behzat Gerçeker ise son derece üzüntülü olduğunu söyleyerek, "Allah ülkemizin başından ve bütün dünyadan bu felaketi kaldırsın. İnsanların böyle bir şeye tahammülü yok. O insanlar gitti. Onların hiçbir suçu, günahı yoktu. Dolayısıyla geride kalan ailelere sabır diliyorum. Allah sabır versin. Ölenlere de Allah rahmet etsin. Toprakları bol olsun. Terörü her türlü lanetliyorum ben." ifadelerini kullandı.

"Hain eller canlarımıza kıyıyor"

Sanatçı Züleyha, Türkiye'nin dünyanın en kanlı terör örgütlerinin ve eylemlerinin odağı haline getirilmeye çalışılmasından üzüntü duyduğunu belirterek, "Hain eller, Türkiye'nin kalkınmasını, büyümesini ve birliğini bozmak için çoluk çocuk, kadın erkek, genç yaşlı demeden yüreğimizi kanatıyor, canlarımıza kıyıyor." dedi.

"İnsanlığın ortak belası terör"

Sanatçı Murat Kekilli de Türkiye'de barışın er ya da geç sağlanacağına inandığını vurgulayarak, "Önemli olan Sadece Türkiye'nin değil insanlığın en büyük ortak belası olan teröre karşı Almanya, İngiltere, Fransa ve Amerika gibi ülkelerin Paris'te kol kola girip bir araya geldikleri gibi İstanbul'da da bir araya gelip gelmeyecekleridir." diye konuştu.

HABERE YORUM KAT