1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Sarayönü "İmam Hatip Külliyesi" inşaatı devam ediyor
Sarayönü "İmam Hatip Külliyesi" inşaatı devam ediyor

Sarayönü "İmam Hatip Külliyesi" inşaatı devam ediyor

Sarayönü İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği (SARİMDER) tarafından hayırseverlerin yardımlarıyla yapılan "İmam Hatip Külliyesi" inşaatı devam ediyor.

A+A-

SARİMDER Başkanı Ahmet Turan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 11 bin metrekare inşaat alanı olan okul bölümünün, hayırseverlerden toplanan hayır ve zekat paraları ile yapıldığını söyledi.

Öncelikli hedeflerinin okul bölümünü tamamlayarak eğitimi başlatmak olduğunu belirten Turan, şunları kaydetti:

"Şu ana kadar 3 milyon nakdi, 1 milyon ayni yardım kullanarak okulun büyük bölümünü yaptırdık. Okulun bu yıl tamamlanabilmesi için 1,5 milyon liralık yardıma daha ihtiyaç bulunuyor. Hayırseverlerimiz içinde bulunduğumuz ramazan ayında, hayır ve zekatlarını gönül rahatlığı ile imam hatip külliyesi inşaatına verebilirler. Eğitim öğretimin başlamasının ardından konferans salonu, kız öğrenci yurdu ve spor salonlarının inşaatlarına başlayacağız. Külliyemiz tamamlandığında bölgede ve hattaKonya'da parmakla gösterilecek bir eğitim yuvası olacak."

İlim Yayma Vakfına ait 32 bin metrekare alana yaptırılan imam hatip külliyesi içinde, 32 derslikli bölgenin en büyük kız imam hatip lisesi, 500 kişilik konferans salonu, 200 kişilik kız öğrenci yurdu ve spor salonu bulunuyor.

Tamamı 12 milyon liraya mal olması beklenen proje kapsamında okul kısmının kaba inşaatı tamamlandı.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum