1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Sarıkamış şehitleri Konya'da anıldı
Sarıkamış şehitleri Konya'da anıldı

Sarıkamış şehitleri Konya'da anıldı

Konya, Karaman ve Aksaray'da Sarıkamış Harekatı'nın 102. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen etkinlikte binlerce genç şehitler için yürüdü

A+A-

Sarıkamış Harekatı'nın 102. yıl dönümü dolayısıyla Konya, Karaman ve Aksaray'da anma yürüyüşleri düzenlendi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen etkinlikler kapsamında, Konya Atatürk Stadı önünde toplanan grup, Allahuekber Dağları'nda şehit olan 90 bin asker için Türk bayrağı ve pankart açtı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce dağıtılan ay yıldızlı bere, atkı ve eldivenleri takan grup, soğuk ve karlı havaya aldırış etmeden kent meydanına kadar yürüdü.

sarikamis-sehitleri-konyada-anildi-2.jpg

Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Ersöz, etkinliğe ilişkin gazetecilere yaptığı açıklamada, yürüyüşün 81 ilde eş zamanlı düzenlendiğini anımsattı.

Sarıkamış Harekatı'nın, Türk tarihinin acı veren olaylarından biri olduğuna dikkati çeken Ersöz, "‘Bu vesileyle Sarıkamış'taki ve tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyoruz. Gençlerimiz, sporcularımız ve camiamızla vatan, bayrak, namus için ve iman için devletimizin ve milletimizin yanında hainlerin ve teröristlerin karşısında duracağız." dedi.

HABERE YORUM KAT