1. YAZARLAR

  2. Said Bulut

  3. Şefkat Çetin Ve Devlet Bahçeli'ye Sorular
Said Bulut

Said Bulut

Yazarın Tüm Yazıları >

Şefkat Çetin Ve Devlet Bahçeli'ye Sorular

A+A-

Ülkenin son gündemi öyle bir hale geldi ki bizlerin Bahçeli ve ekibine siz neyin kafasını yaşıyorsunuz deme hakkımız var.Ey Şefkat Çetin ve Devlet Bahçeli sizler Tuğrul Türkeş'i ihanetle suçladınız. Peki sizlere soracağım sorulara ne diyebileceksiniz?  Bu dediklerimizi soracağım sorularla somutlaştıralım:

1-)  Bahçeli 5 bin ülkücünün katili olan sol parti DSP ile koalisyon yapması ihanet değil mi? Hatta Rahşan, eli kanlı katillerle koalisyon Olmaz dediği halde?

2-) Ey Bahçeli ve Çetin Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ülkücülerin en çok mücadele ettiği sol ve komünist oluşumlarla Niye işbirliği yaptınız? CHP, küçük sol komünist partiler ve Haydar Baş denilen müsvedde ile sizlerin işbirliği yapması ihanet değil mi?

3-) Bahçeli 1999-2002 arası koalisyonda Mason Mesut Yılmazla ve Ecevitle koalisyon kurup aponun idam edilmemesi için kararnameye ecevit ve Yılmazla beraber imza atmadın mı? Attın. Asacaktında ipmi bulamadın? Bu ihanet değil mi?

4-) Kuranı Kerimin öğrenme yaşını 12'den başlatan diktatörce Maddeyi geçirdin. Yani Müslüman ülkede Kuran öğretmeyi yasakladın. Bu ihanet değilimi?

5-) Sizin hükümet döneminde Türkiye'nin 21. Yüzyılda Yaşadığı en büyük ekonomik kriz gerçekleşmedi mi? Ülkeyi Neoconlara peşkeş çekmediniz mi? Senin bakanın deprem yardım paralarını iç etmedi mi? Bu ihanet değil mi?

6-) Siz 28 Şubat sürecini bitireceğinize tam tersine o dönemi hızlandırdınız. Bu ihanet değil mi? MHP'li baş örtülü milletvekilinin örtüsünü Zorla çıkardınız. Baş örtüsünü savunmadınız, umursamadınız. 28 Şubatla mücadele edeceğinize 28 Şubat sürecini devam ettirdiniz. Bu ihanet değil mi?

7-) Şimdi AK Parti ile koalisyon kurmamanızı anlarım da ülkenin etrafı çakallarla sarılmışken, PKK ve PİÇ ile mücadele Edilirken, şehit cenazeleri gelirken, ey Bahçeli, kendi kapris ve komplekslerin yüzünden AK Parti ile bir seçim hükümeti dahi kurmadın. Azınlık hükümetine de karşı çıktın. Her şeye hayır diyerek HDP'yi hükümete soktun. Bu ihanet değil mi? 8-)İşiniz gücünüz ancak konuşmak. Göreve gelince kaçmak için elinizden geleni yaparsınız. Hakikaten siz niye seçime giriyorsunuz? Seçime giren parti iktidar olmak için  mücadele eder. Hadi iktidar olmasa da ülkeye hizmet için elinden geleni yapar. İşte size fırsat geldi, isteseydiniz İç işlerini, ekonomi vb.bakanlıkları... Ama sizler ancak konuşan görevden kaçan aylak adamlarsınız.Hiç hayır adına faaliyetiniz yok. Adamlar bir bozkurt işareti ve 2,3 sloganla Yüzde 16 aldı. Hadi onu geçtim size oy veren yüzde 16, bari seçim hükümeti kursaydınız da, HDPPKK'yı hükümete sokmasaydınız demezler mi? Derler. Görevden kaçmak ihanet değil mi?

9-) Peki Bahçeli, Davutoğlu Ecevitten daha mı kötüydü? Davutoğlu Yılmazdan daha mı kötüydü? Bahçeli sen git İslam düşmanı Komünist Ecevitle koalisyon kur. Sen git İslam düşmanı Mason Mesut Yılmazla koalisyon kur. Bunlarla koalisyon Kurarken şart da öne sürme. Git onların kuklası ol. FP ve DYP gel başbakan sen ol derken yooo ben Ecevit ve Yılmazın kuyruğuna takılacağım diyerek ülkeyi o dönem felakete sürüklediniz. Ey Bahçeli ve Çetin şimdi ülkede koalisyon kurmak adına AK Partiden daha iyi bir parti var mı? MHP tek başına iktidar olamayacağına göre hangi partiyle koalisyon yapmayı düşünüyor? MHP sadece muhalefet olmak istiyor. O zaman meydanlarda şunu yapacağız bunu yapacağız demesinler. Millete biz sadece muhalefet olmak istiyoruz desinler. Bu ülkeye hayırlı olmayan bu anlayışınız ihanet değil mi?

10-) Sonuç olarak sizler hdppkk'ya bakanlık verdiğiniz de ve hükümete ortak ettiğiniz de bir şey olmuyor da sayın Türkeş bakanlık teklifini Kabul edince hain diyorsunuz. Bırakın bunları arkadaş sizler hainlik havuzunda yüzüyorsunuz.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT