1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Şehiriçi ulaşım modernleşiyor
Şehiriçi ulaşım modernleşiyor

Şehiriçi ulaşım modernleşiyor

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistemler Dairesi Başkanlığı'nın çalışmaları kapsamında Karesi ilçesinde Adnan Menderes hattında hizmet veren 30 dolmuş taksi yenilenerek modern bir hal aldı.

A+A-

Hizmete alım töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, "Bu yatırımlar ile istiyoruz ki Balıkesirli hemşehrilerimiz rahat seyahat etsin, esnafımız da kazansın" dedi.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistemler Dairesi Başkanlığı'nın teklifi üzerine Büyükşehir Belediye Meclisi kararı ile yenilenen dolmuş taksiler hizmete girmeye başladı. Daha önce il merkezinde hizmet veren diğer hatlardaki dolmuş taksiler yenilenmiş ve modern hale getirilmişti. Son olarak ise Adnan Menderes Mahallesi'ndeki dolmuş taksilerde yenilenerek klimalı, vadilatörlü ve güvenli araçlar haline getirildi. 1 Aralık'tan itibaren yenilenmiş olarak hizmet vermeye başlayacak olan dolmuş taksilerin hizmete alımı için Adnan Menderes Mahallesi'nde tören düzenlendi. Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, "Toplu taşıma araçlarımızda yenileniyor. Daha önce 4+1 olan dolmuş taksilerimiz şimdi 8+1 oldu. Hepsi klimalı, vadilatörlü, klimalı araçlar haline geldi. İstiyoruz ki Balıkesirli hemşerilerimiz rahat seyahat etsin, esnafımız da kazansın. Balıkesir'de ekmeği büyüttüğümüzde esnafımıza da daha çok müşteri gelecek, daha çok kazanacak. Balıkesir kazanmış olacak. Dolmuş taksilerimizin 115 tanesi yenileniyor. Burada Adnan Menderes hattında 30 aracımız var, 1 Aralık'a hepsi hizmete giriyor" diye konuştu.

Konuşmaların ardından kurdele kesilip, davetliler araçları inceledi. Uğur ve davetliler daha sonra şehir turu attı. Direksiyona geçen başkan Uğur, Toplu Taşıma Merkezi (TTM)'ye kadar yenilenmiş dolmuş taksiyi kullanarak davetlileri merkeze götürdü.

Şehiriçi ulaşım modernleşiyor

Şehiriçi ulaşım modernleşiyor

HABERE YORUM KAT