1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Şehit annesi 15 Temmuz şehitleri için dernek kurdu
Şehit annesi 15 Temmuz şehitleri için dernek kurdu

Şehit annesi 15 Temmuz şehitleri için dernek kurdu

Antalya'da yaşayan şehit annesi Meliha Meltem Kılınç, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında şehit edilenlerin adını yaşatmak, gaziler ve şehit yakınlarına destek olmak amacıyla dernek kurdu.

A+A-

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında görevli olduğu Ankara Emniyet Müdürlüğü önünde şehit olan polis memuru Muhammet Oğuz Kılınç'ın annesi tarafından Antalya'da, "15 Temmuz Vatan Şehitleri, Gazileri ve Terör Mağdurlarının Adını Yaşatma ve Yardımlaşma Derneği" kuruldu.

Derneğin Yönetim Kurulu Başkanı olan şehit annesi Meliha Meltem Kılınç, gazetecilere yaptığı açıklamada, derneğin kurulma amacının, 15 Temmuz darbe girişimine karşı kahramanca mücadele ederek şehit olan sivil, polis ve askerlerin adını yaşatmak olduğunu söyledi.

15 Temmuz şehit ve gazilerinin Türk tarihinde hak ettikleri yeri almalarını istediklerini belirten Kılınç, "Gaziler ve şehit ailelerinin rehabilite edilmelerini ve sosyal etkinliklerle yaşam kalitelerini artırmayı hedefliyoruz. Bunun yanı sıra kişisel gelişim seminerleri, konferanslar, sempozyum ve paneller düzenleyeceğiz." dedi. Kılınç, diğer illerde dernek şubeleri açmak için çalışma yapacaklarını da kaydetti.

15 Temmuz Vatan Şehitleri, Gazileri ve Terör Mağdurlarının Adını Yaşatma ve Yardımlaşma Derneğinin başkan yardımcılığını Sümeyra Gamze Kılınç ve saymanlığını ise Nevzat Taylan yapacak. Yönetim kurulu üyeleri de Şule Oktay, Hava Ersan, İlknur Yılmaz, Ömer Ersan, Gülcan Dinçer ile Fatma Kılınç'tan oluşuyor.

HABERE YORUM KAT