1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Şehit Kaymakam Safitürk yolsuzluk şebekesini çökertmiş
Şehit Kaymakam Safitürk yolsuzluk şebekesini çökertmiş

Şehit Kaymakam Safitürk yolsuzluk şebekesini çökertmiş

Mardin'in Derik ilçesinde Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk'ün şehit edildiği saldırının ardından bölgeden gelen gerçekler her geçen gün ortaya çıkıyor.

A+A-

 

Derik'te kaymakamlık binasına PKK'lı teröristlerce el yapımı patlayıcıyla düzenlenen saldırıda yaralanan Derik Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk, Kasım ayında tedavi gördüğü hastanede şehit oldu. PKK'lı teröristlerin patlayıcıyı kaymakamın masasının altına yerleştirdiği bildirildi.

Saldırıya dair soruşturma çerçevesinde gözaltına alınan 35 şüpheliden 20'si tutuklanırken, aralarında Kaymakamlık çalışanlarının da bulunduğu öğrenildi.

Saldırıdan kısa bir süre önce Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk'ün büyük bir yolsuzluk şebekesini çökertmiş olduğu ortaya çıktı. İLKHA'nın haberine bilgilere göre, Safitürk'ün Derik Mülteci Kampı'ndaki yolsuzlukları tespit etmiş olduğu ve olayın üzerine giderek yönetimini değiştirdiği bildirildi.

Yolsuzluk şebekesine saldırı gözaltısı
Mülteci Kampı'nın yolsuzluk yapan yönetiminde, saldırı sonrası gözaltına alınan Kaymakamlık Yazı İşleri Müd. T.E. ile Sosyal Yard. Vakfı Müdürü Mehmet Can Zorba'nın da bulunduğu öğrenildi.

Kaymakam Safitürk'ü şehit eden bomba İstanbul'dan kargoyla gönderildi. Yazı İşleri Şefi Ş.M. odaya yerleştirdi, Yazı İşleri Müdürü T.E. ise kumandayı ayarladı. Düğmeye Belediye Zabıta Amiri V.E. bastı.

85 liraya el koymuşlar
Söz konusu isimler, kamptan giden mültecilerin çıkışını resmi kayıtlara yansıtmamış ve kişi başı aylık 85 lira ile diğer bağışlara ele koymuş.
Yeni Şafak

 

HABERE YORUM KAT