1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Şehit oğullarının kabrini yalnız bırakmıyorlar
Şehit oğullarının kabrini yalnız bırakmıyorlar

Şehit oğullarının kabrini yalnız bırakmıyorlar

Mardin'in Nusaybin ilçesinde, terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Emre Tunca’nın Ankara'nın Çubuk ilçesinde yaşayan ailesi, şehit oğullarının kabrini bir an olsun yalnız bırakmıyor.

A+A-

Mardin'in Nusaybin ilçesinde, terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Emre Tunca’nın Ankara'nın Çubuk ilçesinde yaşayan ailesi, şehit oğullarının kabrini bir an olsun yalnız bırakmıyor.

Mardin'in Nusaybin ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda şehit düşen Tunca’nın ailesi, 4 aydır oğullarının başında adeta nöbet tutuyor. Her gün mesai saati bitiminde Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nde bulunan Paşa Mezarlığı’na giden şehit Emre Tunca’nın annesi Saniye, babası Bahtiyar Tunca ile kız kardeşi Gamze ve eşi, akşam saatlerinde hava kararana kadar mezarın başını terk etmiyor.

Tunca ailesinin fertleri, Türk bayrakları ve çiçeklerle donattıkları kabrinin başında, şehidin arkadaşlarını ve sevenlerini kabul ediyor, Kur'an-ı Kerim okuyor.

Baba Bahtiyar Tunca, Allah'tan kimseye evlat acısı yaşatmamasını dileyerek, tek tesellisinin oğlunun şehit mertebesine yükselmesi olduğunu vurguladı.

Oğlunun mezarının hiç boş kalmadığını, çok sayıda ziyaretçinin geldiğini anlatan Tunca, ’’Mesai bitiminden sonra geliyoruz akşam hava kararana kadar burada bekliyoruz. Dualarımızı ediyoruz, Allah kabul etsin. Sağolsunlar gelenlerimiz oluyor. Onlar da burada dualarını ediyorlar. Aynı şehit olduğu günkü gibi acımızı içimizde yaşıyoruz. Tek tesellimiz evladımızın şehit olması. O biraz acımızı hafifletiyor. Ölmediğim sürece bu acının içimden çıkması imkansız bir şey. Ölene kadar bu şekilde her gün buraya geleceğim.’’ dedi.

"Bunlar asker olamazlar"

FETÖ'nün darbe girişimine tepki gösteren Tunca, ’’Şerefli ve şanlı askerimizin üniformasının içine giren bu sahtekarlar asker olamazlar. Bunlar vatan hainidir. Bunlar için diyecek bir şey bulamıyorum. Yani o üniforma herkese layık olamaz ama bunlar onu kullanmışlar. Yazık günah, göz bebeğimiz ordumuzu bu duruma düşürdüler. Bizim çocuklarımız vatan uğruna can veriyorlar, şehit oluyorlar, bunların yaptıklarına bakın." diye konuştu. 

''En büyük hayali şehit düşmekti''

Emre’nin en büyük hayalinin vatanına milletine hizmet etmek ve bu uğurda şehit düşmek olduğunu aktaran Saniye Tunca, darbe girişiminde bulunulmasının şehit yakınları olarak kendilerini çok üzdüğünü vurguladı.

HABERE YORUM KAT