1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 'Şehitlerimizi Rabbim inşallah cennetiyle mükafatlandırsın'
'Şehitlerimizi Rabbim inşallah cennetiyle mükafatlandırsın'

'Şehitlerimizi Rabbim inşallah cennetiyle mükafatlandırsın'

Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, "15 Temmuz gecesi Kazanlılar konuştu, dünyaya haykırdı. Rabbim hepinizden razı olsun. Şehitlerimizi, Rabbim inşallah cennetiyle mükafatlandırsın." dedi.

A+A-

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Kazan Aile Yaşam Merkezi'nde düzenlenen "Tecrübe Konuşuyor: İçimizdeki Kahramanlar" programına katıldı. Etkinlikte Bakan Kılıç'ın yanı sıra AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler, Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, şehit aileleri, gaziler ve yakınları ile çok sayıda davetli de yer aldı. 

Bakan Kılıç, burada yaptığı konuşmada, etkinliğe konuşmaya değil dinlemeye geldiğini belirterek, "Çünkü 15 Temmuz gecesi Kazanlılar konuştu, dünyaya haykırdı. Bugün burada şehit aileleri var, gazilerimiz var, Rabbim hepinizden razı olsun. Şehitlerimizi, Rabbim inşallah cennetiyle mükafatlandırsın. Bizleri de onların şefaatine nail eylesin. Gazilerimize de acil şifalar diliyorum." diye konuştu.

 "Milli iradeye darbe vurulamayacağını dünyaya haykırdılar"

15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın ortaya koymuş olduğu direniş ve istikbal mücadelesi çağrısına cevap veren vatandaşların neler yaşadığını, milletin ne fedakarlıklar ortaya koyduğunu bildiklerini vurgulayan Kılıç, şunları söyledi:

"Bir dönem gençlerimizle ilgili 'acaba yeterince hassasiyeti var mı' diye soru işaretleri olanlar vardı. 15 Temmuz gecesi gençlerimiz, anneleri, babaları, ağabeyleri, ablaları, kardeşleri 'nereye gidiyorsunuz' diye sorduğunda, 'bu vatan için şehit olmaya gidiyorum' diye cevap verdi. 15 Temmuz gecesi milletimiz, geleceğinin, istikbalinin çok sağlam ellerde olduğunu, bu milletin hiçbir zaman kendisini yolundan etmeye, geleceğine ipotek koymaya, milli iradesine darbevurmaya çalışanlara müsaade etmeyeceğini tekrar dünyaya haykırdı. 9 şehit,84 de gazi veren kahraman Kazanlı kardeşlerime teşekkür ediyorum." 

Bakan Kılıç, etkinlik sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada ise 15 Temmuzdarbe girişiminden sonra milletin tüm dünyaya gösterdiği kahramanlık destanının anlatılması ve unutulmaması için düzenledikleri programların ilkini gerçekleştirdiklerini söyledi.

HABERE YORUM KAT