1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Şehitlerin ismi parklarda yaşayacak
Şehitlerin ismi parklarda yaşayacak

Şehitlerin ismi parklarda yaşayacak

15 Temmuz akşamı darbe girişimine karşı protestolar sırasında şehit düşen 4 Şanlıurfalının ismi kentteki parklara verildi.

A+A-

Şanlıurfa Haliliye Belediyesi, darbe girişiminin ardından gerçekleştirdiği olağanüstü meclis toplantısında aldığı karar doğrultusunda, Şanlıurfalı 4 demokrasi şehidinin isminin parklara verilmesini kararlaştırıldı.

Bu kapsamda Veysel Karani Mahallesi'nde bulunan parka Şehit Mustafa Direkli isminin verilmesi dolayısıyla tören düzenlendi.

Törende konuşan Vali Güngör Azim Tuna, belediyeyi anlamlı kararından dolayı tebrik etti.

Türkiye'nin birlik ve beraberliğiyle darbe girişimini başarısızlığa uğrattığını hatırlatan Tuna, "Öncelikle bu güzel anlamlı beraberlikten dolayı böyle bir kalıcı eserde emeği geçen Haliliye Belediyemizi kutluyorum. Milletimizin hassas olduğu konuda duyarlılık göstererek şehidin ne demek olduğunu bu şekilde isimlerini yaşatarak imza atmış bulunuyoruz. Bu çok güzel duygu." dedi.

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol da Şanlıurfalıların demokrasiye canı pahasına sahip çıktığını söyledi.

Mecliste alınan karar doğrultusunda, Devteşti Mahallesi'ndeki parka Şehit İbrahim Halil Yıldırım Parkı, Karşıyaka Mahallesi'ndeki parka Şefik Şefkatlioğlu Parkı ve Süleymaniye Mahallesi'ndeki parka ise Şehit Ümit Yolcu Parkı adı verildi.

HABERE YORUM KAT