1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. "Selam Tevhid'de kumpas" davasında birleştirme talebine ret
"Selam Tevhid'de kumpas" davasında birleştirme talebine ret

"Selam Tevhid'de kumpas" davasında birleştirme talebine ret

Yargıtay, FETÖ/PDY'nin "Selam Tevhid" soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasına yönelik 19'u tutuklu 81 sanığın yargılandığı davanın İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesinde görülmeye devam etmesine karar verdi.

A+A-

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) "Selam Tevhid" soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasına yönelik firari sanıklar Fetullah Gülen ve Emre Uslu ile eski emniyet müdürleri Yurt Atayün ve Ömer Köse'nin de aralarında bulunduğu 19'u tutuklu 81 sanığın yargılandığı davanın, İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesinde görülmeye devam etmesine karar verildi.

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesince görülen ''Selam Tevhid'de kumpas'' davasında mahkeme heyeti, dosyanın, Yargıtay 16. Ceza Dairesinde görüşülen ve soruşturmanın yargı ayağını oluşturan 54 hakim ve savcının yargılandığı davayla birleştirilmesini istemişti.

Yargıtay 16. Ceza Dairesinin, dosyaların birleştirilmesine muvaffakiyet vermemesi üzerine dosya, söz konusu uyuşmazlığın çözülmesi için Yargıtay Ceza Genel Kuruluna gönderilmişti.

Yargıtay Ceza Genel Kurulu, FETÖ/PDY'nin "Selam Tevhid" soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasına yönelik firari sanıklar Fetullah Gülen ve Emre Uslu ile eski emniyet müdürleri Yurt Atayün ve Ömer Köse'nin de aralarında bulunduğu 19'u tutuklu 81 sanığın yargılandığı "Selam Tevhid'de kumpas" davasında İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesinin görevli olduğuna karar verdi.
 

HABERE YORUM KAT