1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Selçuklu Çalışan Gençlik Merkezi üyeleri MÜSİAD EXPO fuarına katıldı
Selçuklu Çalışan Gençlik Merkezi üyeleri MÜSİAD EXPO fuarına katıldı

Selçuklu Çalışan Gençlik Merkezi üyeleri MÜSİAD EXPO fuarına katıldı

Selçuklu Kent Konseyi Çalışan Gençlik Merkezi üyeleri sektörel bazda kendilerini daha da geliştirebilecekleri büyük organizasyonların yapıldığı fuarlarda iş deneyimi ve girişimcilik üzerine kazanım sağlıyorlar.

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 17. MÜSİAD EXPO Fuarının kapanış konuşmasına da katılan Selçuklu Çalışan Gençlik Merkezi üyeleri İstanbul’da önemli bilgi ve deneyim kazanımları ile Konya’ya döndüler.

Türkiye’de ilk defa Selçuklu Belediyesi öncülüğünde sanayi gençliğine önemli hizmetler sunan Selçuklu Kent Konseyi Çalışan Gençlik Merkezi, geleceğin yatırımcılarına büyük fırsatlar sunmaya devam ediyor. Yurtiçinde özellikle İstanbul merkezli sanayi ve ticaret alanında önemli fuarlara katılan Selçuklu Çalışan Gençlik Merkezi üyeleri, kendilerini daha ileri noktalara taşıyacak ve girişimcilik özelliklerini öne çıkaracak fırsatları yerinde değerlendiriyor.

Son olarak MÜSİAD tarafından 21 – 24 Kasım tarihleri arasında düzenlenen 17. MÜSİAD EXPO Fuarına katılan Selçuklu Çalışan Gençlik Merkezi üyeleri, 140 farklı ülkeden 400’e yakın heyetin temsil ettiği fuara katılarak teknoloji, savunma sanayi, endüstriyel ürünler başta olmak üzere bir çok alanda incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldılar. Bilgi ve deneyimlerini daha da geliştirme amacıyla özellikle kendi sektörlerinde girişimciliğe ve yatırımlara teşvik edilen çalışan gençlik merkezi üyeleri, fuarlarla ilgili önemli deneyimler elde ettiler.

Sanayi ve Ticaret Bakanı Mustafa Varank ve MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan’ın katılımlarıyla bir çok devlet başkanı, politikacı ve iş adamlarının yer aldığı fuarların sunduğu fırsatlar çok kısa sürede meyvelerini veriyor. Türkiye bu alanda bir çok yeniliğe ve ikili iş görüşmelerine öncülük ediyor.

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 17. MÜSİAD EXPO Fuarının kapanış konuşmasına katılan Çalışan Gençlik Merkezi üyeleri, burada Türkiye’nin ekonomik saldırılara maruz kaldığı bir dönemde yerli ve milli kaynaklarla üretimin ne denli önemli olduğuna ilişkin konularda bilgi edindiler. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, siyasetin “Yalan söyleme sanatı olmadığına” dikkat çektiği konuşmasında, Ak Parti döneminde yapılan icraatlara vurgu yaparak eğitimden sağlığa, ulaşımdan ekonomik gelişmelere kadar dünya ekseninde tarihi yatırımlara imza atıldığını kaydetti.

Türkiye’de ilk defa Selçuklu Kent Konseyi bünyesinde Çalışan Gençlik Merkezi ile çalışan gençler için güzel organizasyonlara ev sahipliği yaptıklarını ifade eden Selçuklu Kent Konseyi Başkanı Veli Vural,  gençlerin iş hayatından kalan zamanlarını daha verimli bir şekilde değerlendirdiklerini söyledi. Çalışan Gençlerin bütün etkinliklere katılabileceğini ifade eden Vural, Ali Okudan Çalışan Gençlik Merkezinde gençlerin ufkunu açacak ve onları daha ileri noktalara taşıyacak hizmetleri sunduklarını belirterek şunları söyledi, “Çalışan gençlerimiz için haftalık düzenlediğimiz periyodik programlarla, milli ve manevi değerlerine bağlı  ülke ekonomisine en faydalı katkı sağlayan birer fert olmaları yolunda hızla ilerlediklerini görüyoruz. Bu anlamda fuarlara katılan gençlerin, geleceğin önemli yatırımcıları olarak çeşitli görevlerde bulunacaklarına inanıyorum. Bu imkanı gençlerimize sağlayan belediye başkanımıza teşekkür ediyorum. Yapılan etkinliğin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

HABERE YORUM KAT