1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Selçuklu’da 26. kütüphane açılıyor
Selçuklu’da 26. kütüphane açılıyor

Selçuklu’da 26. kütüphane açılıyor

Selçuklu Belediyesi’nin 26.kütüphanesi Eğitim Sosyal ve Kültürel Dayanışma Derneği (ESADER) işbirliği ile ESADER Valide Sultan Külliyesi’ne açılıyor.

A+A-

Şehrin kültürel hayatına, kazandırdığı kütüphanelerle katkı sağlayan Selçuklu Belediyesi, kütüphaneleri arasına bir yenisini daha ekliyor. Eğitim Sosyal ve Kültürel Dayanışma Derneği (ESADER) tarafından Özalkent Mahallesi’ne kazandırılan ESADER Valide Sultan Külliyesi içerisine Selçuklu Belediyesi tarafından kazandırılacak kütüphanede çalışmalar aralıksız devam ediyor.  Tüm halka açık olacak ESADER Valide Sultan Külliyesi Kütüphanesi, Selçuklu Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan 26.kütüphane olacak.

Yerel yönetimler ve sivil toplum kuruluşlarının işbirliği içerisinde yaptığı hizmetlere güzel bir örnek olan ESADER Valide Sultan Külliyesi Kütüphanesi, 350 m²lik alanı ile ilçe sınırları içerisindeki en büyük kütüphanelerden biri olacak. 10 bin kitap ile açılacak kütüphanede 50 bin kitap sayısı hedefleniyor.  Kütüphane içerisinde 2 adet kitap okuma salonu ve 20 adet bilgisayarın bulunduğu bilgisayar odası da yer alacak. Kütüphaneden yararlanan vatandaşlara ücretsiz internet hizmeti sunulacak.  ESADER Valide Sultan Külliyesi Kütüphanesi temmuz ayı içerisinde hizmet vermeye başlayacak.

Selçuklu Belediyesi, Özalkent Mahallesine kazandırdığı ESADER Valide Sultan Külliyesi Kütüphanesi ile kütüphane sayısını 26’ya çıkardı. 26 kütüphane 231 bin kitap ile okurlara hizmet veren Selçuklu Belediyesi kütüphanelerinden 1 yılda 266 bin 741 kişi sadece kitap alışverişi (internet ve etüt hizmetleri hariç) yapıyor. Kütüphanelerinde 63 bin 423 üyesi bulunan Selçuklu Belediyesi, yılda 3 sefer kütüphanelerindeki kitapları güncelliyor.

Selçuklu Belediyesi 26 kütüphanesi ile yerel yönetimler arasında birinci sırada yer alıyor. Selçuklu Belediyesini 16 kütüphane ile Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi takip ediyor.

 

Etiketler :

HABERE YORUM KAT