1. YAZARLAR

  2. Said Bulut

  3. SENİ BAŞKAN YAPACAĞIZ
Said Bulut

Said Bulut

Yazarın Tüm Yazıları >

SENİ BAŞKAN YAPACAĞIZ

A+A-

Türkiye'de sosyolojik bir devrim yaşanıyor. Türkiye bir on beş yıl önce kendi insanlarının inançları, düşünceleri ve kimliklerinden dolayı, o insanlar baskı altına alınıyordu. Müslümanlar için mücadele eden siyasilerse laiklik, irtica bahaneleriyle önleri kesiliyordu. Türkiye'nin zaten kuruluşundan beri İslam'a ve Müslümanlar'a karşı bir düşmanlık, baskı ve hakaretler içeren bir devlet anlayışı vardı. Bu anlayışın son örneğini 28 Şubat sürecinde gördük. Müslümanlar'a insan muamelesinin yapılmadığı günlerden geliyoruz. İşte bu kirli oyunu bozan adam Recep Tayyip Erdoğan'dır. Peki ne yaptı?

28 Şubat sürecinde hapse atıldığında Müslümanlar adına yılmadı, siyasi yasaklı oluşunu umursamadan mücadeleye devam etti. Erdemliler hareketi, Fazilet partisinin kapatılmasından sonra AK partiyi kurup ben bu oyunun halen aktörüyüm dedi.

Erdoğan ilk iktidara geldiğinde Müslümanların ve siyasetteki aktörlerinin başında demokles kılıcı gibi bulunan askeri vesayetle sert bir mücadeleye girişerek geri adım atmadı. Sarıkız, ayışığı, eldiven gibi darbeleri atlattı. 28 Şubat ürünü generallere kök söktürüp, arkadaş bu devletin sahibi biz Müslümanlarız dedi. 2007'de 27 nisan e muhtırasına çok sert bir karşılık verdi. Darbeci güruha dik durarak karşılık veren Erdoğan erken seçimde gücünü milletten alarak askeri vesayete en büyük tokadı vurdu. Akabinde kapatma davasını dik durarak atlatan reis, bu askeri vesayetin son halkasına da kök söktürüp işte sizler artık biteceksiniz diyerek, Askeri vesayeti bitirdi.

Derin devlete, mafyaya karşı savaş açarak bu vesayet odaklarını çökertti.

Erdoğan Müslümanlar'ın haklarını vererek, bu ülkenin asli unsurlarının önünü tamamen açtı.

Eski zihniyeti bitirerek Yeni Türkiye'nin temelini attı.

Yerli askeri sanayisini yaparak dışa bağımlılığı bitirdi. MİT'i tamamen yerlileştirdi.

Türkiye Ekonomik olarak altın dönemini Erdoğan zamanında yaşadı. IMF'ye borç tamamen bitti.

Son vesayet kalesi olan Paralel Yapı'ya karşı kararlı bir mücadele vererek Paralel Yapı'yı zayıflattı. Son vurucu darbenin yapılması için hazırlıklar yapılıyor.

Ortadoğu'da Türkiye'nin imajını yükselterek, Ortadoğu halklarına abi olma potansiyelini ortaya çıkardı.

Suriye, Mısır, Libya, Tunus ve tüm özgürlük isteyen halkların yanında olarak, buralarda bende varım dedi. Halkların yanındayız mesajını verdi.

Şimdi tüm bu saydıklarımızın kaptanı, mimarı Recep Tayyip Erdoğan. Türkiye eğer Recep Tayyip Erdoğan'la başkanlık sistemini getirirse ve Başkan Erdoğan olursa Türkiye süper güç olur. Türkiye Ortadoğu'da on, on beş yıl sonra liderlik konumuna gelir. İşte bunun için ey usta Seni Başkan Yapacağız.. Seni Başkan Yapacağız..Seni Başkan Yapacağız..

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT