1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirt'te sokağa çıkma yasağı kaldırıldı
Siirt'te sokağa çıkma yasağı kaldırıldı

Siirt'te sokağa çıkma yasağı kaldırıldı

Siirt'te PKK'lı teröristlerce 15 Temmuz'da düzenlenen, iki kişinin yaralandığı saldırının ardından bazı cadde ve sokaklar arasında kalan yerleşim bölgesinde ilan edilen sokağa çıkma yasağı sona erdi.

A+A-

Siirt Valiliğinden yapılan açıklamada, teröristlerce 15 Temmuz Cuma günü Cumhuriyet Polis Karakolu ile 3. Komando Tugay Komutanlığına bağlı Doğu Kışlası hedeflenerek gerçekleştirilen, bir evin damında uyuyan kadın ve oğlunun yaralandığı saldırının ardından Aydınlar, Cumhuriyet, Şeyh Zeynep, Şeyh Süleyman, Ahmet Kiğan caddeleri ile 427, 429, 652 sokaklar arasında kalan yerleşim bölgesinde saat 18.00'den itibaren sokağa çıkma yasağı ilan edildiği anımsatıldı.

Açıklamada, terör örgütü mensuplarının etkisiz hale getirilmesi, halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması, asayiş ve güven ortamının tesis edilmesi amacıyla uygulanan sokağa çıkma yasağının saat 07.00 itibarıyla kaldırıldığı belirtilerek, vatandaşlara kendi can ve mal güvenliklerinin sağlanması için uygulanan yasağa uydukları için teşekkür edildi.

HABERE YORUM KAT