1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Silah sesleri geliyor
Silah sesleri geliyor

Silah sesleri geliyor

Terör örgütü FETÖ'nün elebaşı Gülen'in yaşadığı Pensilvanya'daki malikaneden silah seslerinin duyulduğu belirtiliyor. Bölgede yayın yapan yerel bir gazetede, silah seslerinin bölge halkını tedirgin ettiği ifade edildi.

A+A-

ABD'de Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) Pensilvanya'daki kampı hakkında çevre sakinleri, kampla ilgili endişelerini ve kafalarındaki soru işaretlerini paylaşmaya devam ediyor.

FETÖ'nün kampının bulunduğu Pensilvanya eyaleti ve çevresinde yayım yapan "The Press" adlı gazetede "Toplum Farkındalığı Devam Ediyor" başlığıyla yeni bir makale yayımlandı.

Aynı gazetede geçen hafta çıkan "Toplum Farkındalığı" başlıklı makaleye atıfla kaleme alınan yazıda, FETÖ kampının bulunduğu Saylorsburg çevresinde yaşayan yerel halkın endişeleri yer aldı.

Makalede, FETÖ'nün üniversiteler ve yerel kiliselere sızmasından endişe duyulduğuna işaret edilerek, halkın şu ifadelerine yer verildi: Neden kilise toplantılarımıza ve ayinlerimize geliyorlar? Okullarda, çocuklarımıza Gülen'in öğretilerinin verilip verilmediğinden endişeliyiz

FETÖ'nün terör kampından en net görüntüler
15 Temmuz darbe girişiminin 2. yılında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in yaşadığı Pensilvanya'daki örgütün kampı havadan görüntüledi. FETÖ'nün kampının "yetkili olmayanların giremeyeceği bir bölge" gibi olmasının tedirginlik yarattığına değinilen makalede, "Bu bölgenin kontrolünü ellerine almalarından endişeliyiz, son zamanlarda çevrede birçok ev alıyorlar." denildi.

"Ailem için endişeliyim"
Makalede bölgede yaşayanların "Kamptan yıllardır gelen silah seslerinden endişeliyiz. Ailem için endişeliyim", "3 çocuk annesi olarak bu kamptan endişeliyim. Bir din adamını korumak için neden silahlı güvenlik görevlileri kullanıyorlar?" şeklindeki görüşlerine de yer verildi. Makalede, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in kim olduğuna ve FETÖ'nün sözleşmeli okullarının durumuna ilişkin video ve yazıların yer aldığı internet bağlantıları da paylaşıldı.


FETÖ'cü hainlerin Pensilvanya'da kaldığı 12 otel mercek altında
FETÖ elebaşı Gülen'i ziyarete giderek talimat alan kripto isimleri belirlenmesi için Pennsylvania'daki çiftliğin çevresindeki bölgelerde bulunan 12 otelin haritası çıkarıldı. 15 Temmuz darbe girişiminden bir kaç gün öncesinde Gülen'le görüşen 12 isim de bu yolla belirlenmişti. Akşam'ın haberine göre otellerde kalanlar tek tek tespit ediliyor.
 

FETÖ tehlikeli bir ideoloji üzerine kurulu
The Press'de geçen perşembe yayımlanan makalede, FETÖ'nün ABD'deki sözleşmeli okullardan kazandığı paralarla vakıflar, dernekler, kültür merkezleri ve benzeri kuruluşlar kurarak ağını genişlettiğine işaret edilerek, örgütün ABD yasalarını da zaman zaman ihlal ettiği belirtilmişti.

Makalede, "FETÖ'nün tehlikeli bir ideoloji üzerine kurulu olduğu" vurgulanmıştı. FETÖ elebaşı Gülen'in gayrimenkul almasından duyulan endişeye işaret edilen makalede, kamptaki olağanüstü güvenlik önlemlerinin halk arasında şüphe uyandırdığına dikkat çekilmişti.


Pensilvanya'da FETÖ protestosu
Demokrasi ve Şehitler Mitingi'ni FETÖ elebaşının kaldığı yerin karşısında kurulan dev ekrandan izleyen vatandaşlar darbe girişimini protesto etti.
  

"Çevredekiler kampta neler olup bittiğini anlama fırsatı buldu"
Kasaba yakınındaki Wind Gap bölgesinde yaşayan ve temizlik şirketi işleten Amerikalı John Favere, AA muhabirine yaptığı değerlendirmede, söz konusu makalelerin toplumu bilgilendirmesi bakımından çok faydalı olduğunu belirtti.

Favere, muhitlerinin tam ortasında bulunan yerleşke hakkında daha önce fikir sahibi olmadıklarını söyleyenlerin makaleyi okuduklarında orada neler olup bittiği anladıklarına dikkati çekti.

Bu kişilerin kampın silahlı korumalar tarafından korunmasına şaşırdığını anlatan Favere, "Neticede civarda yaşayanlar, bu makaleler sayesinde kampta neler olup bittiğini anlama fırsatı buldu." ifadesini kullandı.


Kurban paralarının yarısı Pensilvanya'ya
Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik operasyonda ele geçirilen belgelerde, örgütün esnaflardan sorumlu "imamı" olduğu belirtilen bir kişinin, "ByLock" üzerinden yaptığı yazışmalarda, çeşitli uyarılarda bulunduğu ve örgüt faaliyetlerini anlattığı belirlendi.
 

"FETÖ'nün göstermelik komşuluğu zamanla sona erdi"
30 yıldır Pensilvanya'da yaşayan ve hem eyalet genelinde hem de Demokrat Parti çevrelerinde etkili bir isim olan, Türk iş adamı Murat Güzel de FETÖ kampının çevre halkı üzerindeki izlenimlerini aktardı. Bölge halkının FETÖ kampından dolayı endişeli olduğunu söyleyen Güzel, hem Türk kökenli hem de siyasette aktif olması nedeniyle çevre sakinlerinin gelip kendisine endişelerini anlattığını dile getirdi.

Güzel, FETÖ'nün ilk yıllarda, az da olsa çevresiyle komşuluk ilişkileri olduğunu, Türklerin çocuklarını kimlik kaybına uğramaması için yaz okullarına gönderdiğini anlatarak, şöyle devam etti: Zamanla bu sözde hizmet yapısı büyüyüp güçlü bir hal aldı ve sır küpüne dönüştü. Artık insanları kendi yapılarına hizmet ettirmeye başladılar. 17 Aralık'tan sonraki süreçte de siyasilere Türkiye'yi kötülemeyi öncelik haline getirdiler. Türkler bu yapıdan uzaklaşmaya başlayınca yerel halk da uzaklaşmaya başladı. Göstermelik komşuluk ilişkileri de sona erdi.


"FETÖ artık mızrağı çuvalda saklayamayacak"
Yerel halkın, kampa gelip gidenlerin sayısının artmasından ve silahlı korumalardan rahatsızlık duymaya başladığını kaydeden Güzel, "Yerel halk, birçok kez bana gelip bunların Türkiye'de ne yaptığını sordu. Amerikalıların gözünde kendileri Türk ama Türkiye'yi kötülüyorlar. 'Biz cemaatiz' diyorlar ama kapıda silahlı korumalar var. Türkiye'de FETÖ'nün kendini saklayarak neler yaptığını gördük. Amerikalıların FETÖ hakkındaki endişesini yerel bir gazetede belirtmesi önemli bir süreç. Zamanla mızrağı çuvalda saklayamayacaklar." diye konuştu.

MİT'in yurt dışı paketlemelerinin ardından teröristbaşını korku sardı!
Son günlerde MİT'in Fetullahçı teröristlere karşı artan yurt dışı paketlemelerinin ardından teröristbaşı Gülen'i korku sarmış durumda. Gülen, "Hiçbir yerde ulu orta dolaşmayın. Her an kaçırabilirsiniz." diyerek Fetullahçı hainlere talimatlar vermeye devam ediyor.

KAYNAK: YENİ ŞAFAK

HABERE YORUM KAT