1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Sinan Oğan: Mahkeme partiden ihracımı hukuksuz buldu
Sinan Oğan: Mahkeme partiden ihracımı hukuksuz buldu

Sinan Oğan: Mahkeme partiden ihracımı hukuksuz buldu

MHP Genel Başkanlığına adaylığını açıklayan Sinan Oğan, partiden ihracının Ankara 23. Asliye Hukuk Mahkemesince hukuksuz bulunduğunu belirterek, "Mahkemenin kararı temyize açık bir karar değildir." dedi.

A+A-

 MHP Genel Başkanlığına adaylığını açıklayan eski Iğdır milletvekili Sinan Oğan, partiden ihracının Ankara 23. Asliye Hukuk Mahkemesince hukuksuz bulunduğunu ve iadesine karar verildiğini belirterek, "Mahkemenin kararı temyize açık bir karar değildir." dedi.

Oğan, AA muhabirine, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Grup Toplantısı çıkışında, kendisinin MHP Genel Başkanlığına aday olup olamayacağı tartışmalarıyla ilgili "Si̇nan Oğan MHP'den i̇hraç edi̇lmi̇şti̇r." sözlerini değerlendirdi.

Genel Merkezin kendisi hakkında verdiği ihraç kararını mahkemeye götürdüğünü ve mahkeme tarafından "usulsüz ve haksız bir şekilde" partiden ihraç edildiğinin tespit edildiğini belirten Oğan, "Ankara 23. Asliye Hukuk Mahkemesi, partimden ihracımı hukuksuz buldu ve iademe karar verdi. Mahkemenin kararı temyize açık bir karar değildir." diye konuştu.

Oğan'ın üyeliği ile ilgili süreç

Ankara 23. Asliye Hukuk Mahkemesi, eski Iğdır Milletvekili Sinan Oğan'ın MHP Merkez Disiplin Kurulunca partiden çıkarılmasına ilişkin kararını iptal etmiş ihraç kararında ısrar eden MHP yönetimi, bu kararı temyiz için Yargıtaya taşımıştı.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, partisinin grup toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, temyiz başvurusuyla ilgili Yargıtaydan henüz bir cevap alınmadığı için Oğan'ın MHP üyesi sayılamayacağını iddia etmişti.

Bahçeli, "Ama Yargıtay, MHP'nin kararına uygun 5-0'lık bi̇r uygulamayı Si̇nan Oğan i̇çi̇n de yaparsa yargı yoludur, açıktır, parti̇ye tekrar üye olarak kabul edi̇li̇r. Onun i̇çi̇n 10 Temmuz'a kadar Yargıtayın bi̇r karar vermesi̇ gereki̇r." ifadelerini kullanmıştı.

HABERE YORUM KAT