1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Sinema ve festival izleyicilerinin eğilimleri araştırıldı
Sinema ve festival izleyicilerinin eğilimleri araştırıldı

Sinema ve festival izleyicilerinin eğilimleri araştırıldı

İSTANBUL (AA) - TRT Akademi tarafından akademi ve sinema sektörünün hizmetine sunulmak üzere başlatılan "Sinema ve Festival İzleyici Eğilimleri Durum Tespit...

A+A-

İSTANBUL (AA) - TRT Akademi tarafından akademi ve sinema sektörünün hizmetine sunulmak üzere başlatılan "Sinema ve Festival İzleyici Eğilimleri Durum Tespit Araştırması"nın sonuçları 1 Kasım'da açıklanacak.

Sektör temsilcilerinin yer aldığı odak grup toplantısının yanı sıra kamu ve özel sektör çalışanlarıyla yapılan detaylı görüşmeler sonucunda ortaya çıkan araştırma, Boğaziçi Film Festivali kapsamında sunulacak.

Akademi Beyoğlu’nda gerçekleştirilecek etkinlik, TRT Genel Müdür Yardımcısı Erkan Durdu’nun başkanlığında yapılacak. Toplantıya, TRT Akademi Yayın Kurulu Üyesi Prof. Serdar Öztürk ile Doç. Dr. Hasan Bozgeyikli, Zeynep Atakan ve Ahmet Mümtaz Taylan da katılacak.

Sinema ve festival sektörünün temsilcileri, akademisyenler ve medya profesyonellerinin de katıldığı araştırmada, izleyicilerin yerli ya da yabancı film tercihleri, sinemaya gitme sıklığı, tercih edilen filmlerin türleri, sinemaya olan farkındalığı artırmak için politikalar, festivallerin sinema sektörüne katkısı, festivallerle ilgili temel sorunlar ve çözüm önerileri, sanatsal ve endüstriyel bağlamda festivallerin sinema açısından oynadığı rol incelendi.

Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT