1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Sınır kapılarında bayram hareketliliği
Sınır kapılarında bayram hareketliliği

Sınır kapılarında bayram hareketliliği

A+A-

Yaşadıkları ülkelerden tatillerini Türkiye'de geçirmek üzere yola çıkan yurtdışındaki Türklerin Kapıkule Gümrük Kapısından yurda girişi devam ediyor.

Ramazan Bayramına 9 gün kalması dolayısıyla sınır kapılarından geçişler sıklaştı.

Almanya'dan ailesiyle gelen Ümit Sever, AA muhabirine yaptığı açıklamada Ramazan Bayramı dolayısıyla tatilini erken başlattığını söyledi.

Yolculuğunun sorunsuz geçtiğini anlatan Sever, "Vatanımıza geldiğimiz için mutluyuz. Buraya gelince bütün sorunları, sıkıntıları geride bırakıyoruz. Ramazanı da bayramı da İzmir'de yakınlarımızın yanında geçireceğiz" dedi.

Almanya'dan gelen Ahmet Taşkıran da Ramazan Bayramı için yıllık tatilini erken başlattığını ifade etti. Her yıl Türkiye'ye gelmeyi sabırsızlıkla beklediklerini anlatan Taşkıran, "Tatilimizi İstanbul'da geçireceğiz. Cumhurbaşkanımız bizleri davet etti biz de yurtdışında yaşayan Türkler olarak davete icabet ederek ülkemize erkenden geldik" diye konuştu.

Danimarka'dan ailesiyle gelen Nuriye Kalın ise bayramı Konya'da geçireceğini söyledi. Türkiye'ye geldiği için mutlu olduğunu ifade eden Kalın, tatilde Mevlana Müzesi'ni ziyaret edeceğini kaydetti.

Almanya'dan gelen Hasan Fehmi Eker de tatilini yakınlarının yanında Konya'da geçireceğini söyledi. Yolculuğun rahat geçtiğini ifade eden Eker, "Mola vererek, dinlene dinlene geldik. Türkiye'ye gelişlerde artış var. Ramazan Bayramı yaklaştıkça bu yoğunluk daha da artacak." şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT