1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Şirin Hanım Kebap Kokoreç Şehit ailelerinin yanında
Şirin Hanım Kebap Kokoreç Şehit ailelerinin yanında

Şirin Hanım Kebap Kokoreç Şehit ailelerinin yanında

Atatürk Caddesi üzerinde yaklaşık 13 yıldır hizmet veren Şirin Hanım Kebap Kokoreç, 5 yıl önce başlattığı proje kapsamında şehit çocuklarına ücretsiz yemek veriyor.

A+A-

Atatürk Caddesi üzerinde yaklaşık 13 yıldır hizmet veren Şirin Hanım Kebap Kokoreç, 5 yıl önce başlattığı proje kapsamında şehit çocuklarına ücretsiz yemek veriyor. Şirin Hanım Kebap Kokoreç ustası Talip Belkuyu, şehit ailelerine ve çocuklarına destek amacıyla bu projeyi başlattıklarını dile getirdi.  Konya’ya kokoreci ilk kendilerinin getirdiğini belirten Şirin Hanım Kebap Kokoreç ustası Talip Belkuyu, “Yaklaşık 13 yıl önce Şirin Hanım Kebap Kokoreç babam tarafından kuruldu. İlk zamanlar işlerimiz biraz daha yavaştı. Ancak şuan gayet güzel. Konya’ya kokoreci ilk babam getirdi. Önceden seyyar bile çok yoktu. Konya halkı zamanla kokoreci tanımaya ve sevmeye başladı. Şimdide etli ekmekle yarışmasa da etli ekmek kadar satılıyor. Kokoreç haricinde kebaplarımız, ızgara çeşitlerimiz ve tatlılarımız bulunuyor” dedi.

2-3-2-talip-belkuyu.jpg

“BU KONUDA DUYARLI OLMALIYIZ”

Gelen şehit haberlerinden sonra şehit çocuklarına ücretsiz yemek vermeye başladıklarını vurgulayan Belkuyu, “Yaklaşık 5 yıl önce gelen şehit haberleri üzerine böyle bir kadar aldık. Şehit çocukları biraz garip kalıyordu. Şehit ailelerimize ve çocuklarına destek amacıyla bu projeyi başlattık. Galiba Konya’da da ilk biz başlattık. Şuanda bu projeyi yapan birkaç yer var. Dükkânımız olduğu sürece de bu projeye devam edeceğiz. Ayrıca biz bu projeyi sadece gelsin yemek yesinler diye yapmadık. Onları düşünen, sahiplenen veya kollayan birilerinin olduğunu göstermek için yaptık. Diğer esnaf ağabeylerimizi ve kardeşlerimizi böyle projelere davet ediyoruz. Dükkânında bir kişi yemek yese, esnafın ne kaybı olabilir. Sadece yemek değil ayakkabıcı veya giyim dükkânının pek bir kaybı olmaz. Bu konuda mevzu para değil. Önemli olan şehit yakınlarına hem maddi hem manevi destek olabilmek. Bu konuda aynı duyarlılığı diğer esnaf ağabeylerimizden ve kardeşlerimizden de bekliyoruz” diye konuştu. 

YİĞİT BERKAY ÇOPUR / YENİ HABER

 

 

HABERE YORUM KAT