1. HABERLER

  2. ASAYİŞ

  3. Şırnak'ta çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi
Şırnak'ta çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi

Şırnak'ta çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesi Kato Dağı bölgesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda, çok miktarda silah ve mühimmat ele geçirildi.

A+A-

Şırnak Valiliğince yapılan açıklamada, Beytüşşebap ilçesi Kato Dağı bölgesinde 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı sorumluluğunda Beytüşşebap 8. Jandarma Komando Alay Komutanlığınca 26 gündür zorlu arazi ve hava şartlarında aralıksız operasyon yürütüldüğü belirtildi.

Operasyonda, teröristlerce kullanıldığı belirlenen mağaraların tek tek kontrol edildiği bildirilen açıklamada, aramalarda terör örgütü PKK mensuplarınca mağaralar ve araziye gizlenmiş 188 kaleşnikof silah, 3 uçaksavar silahı, 3 biksi silah, zagros keskin nişancı silahı, 3 muhtelif silah, 67 bin biksi mühimmatı, 7 bin 362 muhtelif mühimmat, 5 bin 100 elektrikli fünye, 820 litre mazot, 13 tüp ve çok sayıda yaşam malzemesinin ele geçirildiğini kaydedildi.

Açıklamada, operasyonda bugüne kadar 648 silah, 338 bin 418 muhtelif mühimmat, 5 ton amonyum nitrat ve 50 tondan fazla yiyecek ve yaşam malzemesinin ele geçirildiği aktarıldı.

53 MAĞARA BULUNDU

Güvenlik güçlerinin, Şırnak İncebel Dağları'nda 29 gündür zor arazi ve hava şartlarında sürdürdüğü operasyonda, bölücü terör örgütü üyelerince kullanılan 53 mağarada, 648 muhtelif tipte silah, 338 bin 418 muhtelif mühimmat, 5 tondan fazla amonyum nitrat patlayıcı madde ile 50 tondan fazla yiyecek ve muhtelif yaşam malzemesi ele geçirildi. 

Jandarma Genel Komutanlığı'ndan yapılan bilgilendirmeye göre, İncebel Dağları'nda (Kato) bölücü terör örgütüne yönelik operasyon devam ediyor.

Buna göre, operasyon bölgesinde terör örgütü PKK tarafından kullanılan 5 yeni mağara bulundu. Böylece, bugüne kadar tespit edilen mağara sayısı 53'e ulaştı. Yeni bulunan mağaralardan birine, 66 basamaktan oluşan yaklaşık 23 metre uzunluğunda ip merdivenle inildi. 

Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT