1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Sivas’ta terör saldırılarına ortak tepki
Sivas’ta terör saldırılarına ortak tepki

Sivas’ta terör saldırılarına ortak tepki

Sivas'taki siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının başkanları ile temsilcileri, Elazığ, Van ve Bitlis'teki terör saldırılarını kınadı.

A+A-

Sivas'taki siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının başkanları ile temsilcileri, Elazığ, Van ve Bitlis'teki terör saldırılarını kınadı.

Kent meydanında toplanan grup adına basın açıklamasını okuyan AK Parti İl Başkanı Ziya Şahin, 15 Temmuz darbe girişimini ve sonrasında yaşanan terör olaylarını protesto etmek için toplandıklarını söyledi.

Şahin, "Gözüken başka bir proje söz konusu buda batı Ermenistan olarak batının ve Ermenilerin iddaa ettiği Van, Diyarbakır, Elazığ, Bitlis, Erzurum ve Sivas illerine yönelik bir kaos ortamı bir tehdit gözüküyor. Van, Diyarbakır, Elazığ ve Bitlis illerinde terör olayları meydana geldi. Tabi ki bu düzlemde baktığımızda Erzurum ve Sivas'ta hedef diye gözüküyor. O nedenle Türk Milleti, Türk halkı olarak hemde Sivaslılar olarak bunu gördüğümüzü buna karşıda dimdik ayakta olduğumuzu belirtmek amacıyla bugün burada toplandık." dedi.

Teröre taşeronluk yapanlara ve teröriste "terörist" diyemeyenleri lanetlediklerini belirten Şahin, "Birlik ve beraberliğimize yönelik yapılan saldırılara karşı milletin gösterdiği kararlılıkla bu hainleri en anlamlı cevap yine milletimiz tarafından verilmiştir. Bu ihanete kalkışanları elbette unutmayacağız, tarihte unutmayacak ve dünya var oldukça vicdanlarda yargılanacaklardır. FETÖ ve PKK terör örgütleri, ülkemizin bölünmez bütünlüğünü ve istiklalini hedef almıştır. Devletimizi parçalamayı, milletimizi birbirine düşürmeyi amaçlayan ancak başaramayan hainler şebekesi şimdi de PKK terör örgütünden medet ummaktadır." diye konuştu.

Şahin, hiçbir terör örgütünün milleti korkutamayacağını vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Türkiye halkı bu işi burada bırakmayacaktır. Milletimiz müsterih olsun Türkiye hiçbir terör örgütünün karşısında diz çökmeyecektir. Millet, hükümet olarak terörle mücadeleden yılmayacağız. Terör saldırılarından hep birlikte zaferle çıkacağız. PKK'yı, FETÖ'yü, DAEŞ'i, PYD'yi tüm terör örgütlerini lanetliyoruz. Lanet olsun teröre taşeronluk yapanlara teröriste "terörist" diyemeyen gözü dönmüşlere. Toplumun tamamının huzuruna, yaşam hakkına yönelen bu alçak, hain saldırıları lanetliyor ve şiddetle kınıyoruz."

Açıklamaya, Sivas Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ, Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu, Cem Vakfı Sivas Şube Başkanı Ali Dağ ile çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcisi ve üyesi katıldı.

Sivas’ta terör saldırılarına ortak tepki

HABERE YORUM KAT