1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Siyer yarışmasına 400 bin başvuru
Siyer yarışmasına 400 bin başvuru

Siyer yarışmasına 400 bin başvuru

Anadolu Gençlik Derneğinin düzenlediği "Siyer-i Nebi" yarışmasına, 400 bin öğrenci başvurdu

A+A-

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) tarafından organize edilen "Siyer-i Nebi" yarışmasına, 400 bin öğrenci başvuruda bulundu.

AGD Genel Merkezinden yapılan yazılı açıklamaya göre, "Siyer-i Nebi" yarışması kapsamında, Türkiye genelinde 17 Aralık Cumartesi günü saat 11.00'de sınav düzenlenecek.

Sınava, yarışmaya başvuran 400 bin öğrenci katılacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen AGD Liseler Komisyonu Başkanı Muhammed Ali Aydın, yarışmanın, ödüllü bir sınav şeklinde yapılacağını belirtti.

Kaybedeni olmayan bir sınav gerçekleştireceklerini vurgulayan Aydın, dereceye giren öğrencilere güzel hediyeler verileceğini bildirdi.

Aydın, "Sınava giren tüm gençlerimizin, bu sürece ve sonrasına dahil olmakla en güzel hediyeyi almış olacaklarını düşünüyoruz. Bir gencimiz için peygamber efendimizin örnek yaşamını kuşanmasından daha büyük hediye olamaz. Gençlerimizin bu yarışmaya ilgi göstermesi, kendileri, aileleri, toplumumuz, ülkemiz ve insanlık için umut ve kazanımdır." değerlendirmesinde bulundu.

"Siyer-ı Nebi" yarışması organizasyonunun AGD liseler, imam hatipler ve ortaokullar komisyonu olarak yürütüldüğünü ifade eden Aydın, şunları kaydetti:

"Efendimiz, tutum ve davranışlarıyla inanan veya inanmayan tüm insanlar için bir örnektir. Efendimiz, her daim adaletin tesisi için gayret etmiş, zulme ve zalime meyletmemiş, insanlar arasında ırklarına, renklerine ve dillerine göre ayrım yapmamış, hayvanların ve bitkilerin haklarını gözetmiş, ölçü ve tartının tam yapılmasını buyurmuş, aile ve akrabalık bağlarına önem vermiş, tefeciliğe ve emek sömürüsüne müsaade etmemiş, kişisel temizliğe ve çevrenin korunmasına titizlik göstermiş, tüm insanlığa hayat rehberi olmuştur. Gençlerimizin peygamberimizi tanıması ve örnek alması, toplumsal barış ve huzur ortamı için de en çok ihtiyacımız olan süreçtir."

HABERE YORUM KAT