1. HABERLER

  2. SPOR

  3. "Skorun bizim için önemi yoktu"
"Skorun bizim için önemi yoktu"

"Skorun bizim için önemi yoktu"

U21 karşılaşmasında yaptığı hareketle Fair Play Ödülü'ne aday olan Yasin Sülün TRT'ye konuştu.

A+A-

U21 karşılaşmasında rakipleri Fenerbahçe, üç oyuncu değişiklik hakkını kullanıp bir oyuncunun sakatlanması nedeniyle 10 kişi kalınca, bir oyuncusunu kenara alan Beşiktaş U21 Takımı Teknik Direktörü Yasin Sülün, Fair Play Ödülü’ne aday gösterildi.

TRT Kent Radyo İstanbul’da yayımlanan Spor Kulübü programında Eray Ergün’ün sorularını yanıtlayarak Yasin Sülün’ün adaylığını açıklayan Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Fair Play Komisyonu Genel Koordinatörü Erdoğan Arıpınar, “Bu örnek davranışı nedeniyle Yasin Sülün’ü kutluyor, bu ve buna benzer davranışların artarak devam etmesini diliyoruz.” dedi. Arıpınar, Fair Play ruhunun tüm spor branşlarında ve hayatın tüm alanında egemen olması için herkese büyük görevler düştüğünü kaydetti.

Yasin Sülün: Gurur duydum

Aynı programa telefonla katılan Beşiktaş U21 Takımı Teknik Direktörü Yasin Sülün de aday gösterilmesinin kendisi için gurur verici olduğunu belirterek, bu adaylığı Beşiktaş Kulübü, takımı ve tüm teknik heyet adına kabul ettiğini söyledi. Konunun bu kadar gündeme gelmesinin kendisini şaşırttığını da kaydeden Sülün, “Bizim için üzerinde hiç de durulmayacak bir konuydu. Rakibimiz üç oyuncu değişikliğini de kullanmıştı. Bir kırmızı kart olsaydı, bu kararı vermeyebilirdik ama şartlar eşit olsun istedik. Maçın skorunun da bizim için hiçbir önemi yoktu. Fenerbahçeli oyuncunun sakatlığı bizi çok üzdü. Galip geldiğimize de sevinemedik. Bizim için galibiyetlerden ve şampiyonluklardan da önemli olan ahlaklı ve duyarlı bireyler yetiştirmektir.” ifadelerini kullandı.

Penaltıyı da attırmamıştı

Fair Play Ödülü’ne adaylığı TRT Kent Radyo İstanbul’da Spor Kulübü programında açıklanan Yasin Sülün, Beşiktaş U19 Takımı’nı da çalıştırırken Kayseri Erciyesspor’la oynanan müsabakada “haksız” olduğunu düşündükleri penaltıyı da attırmamıştı. Eray Ergün’ün bu konuyu hatırlatması üzerine, bunun o dönemde tek başına aldığı bir karar olmadığını da aktaran Sülün şunları söyledi: “Bu sadece bana mal edilmemeli. O dönemde kenara gelen oyuncum, penaltı olmadığını söyledi. Ben de inanmıyorsa penaltıyı gole çevirmeyebileceğini söyledim. Bu, tüm teknik heyet ve futbolcularımızla birlikte aldığımız bir karardı. Maçın hakemine de bir saygısızlık etmek istemedik. O da yanlış görmüş, bunlar futbolda olabilir. Biz, yıllardık birlikteyiz ve bir aileyiz. Bizim için ahlaki değerler ve rakibe saygı ve centilmenlik her şeyin önünde gelir.”

Derbide Ne Olmuştu?

Hafta sonu oynanan Fenerbahçe-Beşiktaş U21 karşılaşmasının 73. dakikasında durum 3-0 Beşiktaş’ın lehine iken sakatlanarak oyundan çıkmak zorunda kalan Alparslan’ın yerine 3 oyuncu hakkını kullandığı için yeni oyuncu alamayan sarı lacivertli takım, maça 10 kişi devam etmek zorunda kalmış, bunun üzerine de Beşiktaş U21 Takımı Teknik Direktörü Yasin Sülün zorunluluktan 10 kişi kalan Fenerbahçe karşısında, 1 oyuncusunu sahadan çıkarmıştı.

HABERE YORUM KAT