1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Sökeli çocuklar 30 Ağustos coşkusunu yaşattı
Sökeli çocuklar 30 Ağustos coşkusunu yaşattı

Sökeli çocuklar 30 Ağustos coşkusunu yaşattı

Söke Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile düzenlenen yaz okulu kurslarının final gecesinin coşkusu, 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkusuyla birleşti.

A+A-

Söke Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile düzenlenen yaz okulu kurslarının final gecesinin coşkusu, 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkusuyla birleşti.

Bu yıl 3.'sü gerçekleşen yaz okulu etkinliği büyük ilgi gördü. Bu yıl yaklaşık Bin 400 öğrencinin katıldığı Söke Belediyesi yaz okulu kursları sona erdi. Katılımcı öğrenciler ve eğitmenleri hazırladıkları gösteriler ile yaz okulu kurslarını final gecesi ile taçlandırdı.

Hükümet Meydanında gerçekleşen Yaz Okulu etkinliğine Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran, Başkan Yardımcıları Fahri Sivrioğlu ve Ahmet Karakaş, Söke Halk Eğitim Merkezi Müdürü Saim Korkut izleyeneler arasında yer aldı. İlçe Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu da düzenlenen geceye kısa bir süre katılarak tebriklerini bizzat iletti.

Söke Belediyesi Yıldızlar Orkestrası'nın solo ve koro şarkılardan oluşan konserinin yanında Halk Oyunları, Bale, Zumba, Anadolu Ateşi gibi modern dans gösterilerinin yer aldığı gecede sahnedeki çocuklarını izleyen veliler büyük gurur yaşadı. İzleyicilerin büyük bir beğeni ile izlediği etkinliğin sonunda Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran, gerçekleştirdikleri işbirliği ve katkılar için Halk Eğitim Merkezi Müdürü Saim Korkut'a plaket ve çiçek takdim etti.

Başkan Toyran; "30 Ağustos coşkusunu yaşadığımız böyle bir gecede yaz okulu etkinliğimizin heyecanını bir arada yaşadık. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. İki ay gibi kısa bir sürede hazırlanan öğretmen ve öğrencilerimize ayrıca teşekkür ediyorum. Öğrencilerimiz iki ay gibi kısa bir sürede profesyonellere taş çıkartacak hale gelmişler. Ben bu gece şunu anladım ki ülkemiz ve Cumhuriyetimizin geleceği emin ellerde. Çocuklarımızla ne kadar gurur duysak az. Çocuklarımız Ülkemiz ve Ulu Önder Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyet'i çok daha ileriye taşıyacaklardır. Bu geceyi bizimle paylaşan ve katılan herkese çok teşekkür ediyorum" dedi.

Yapılan konuşmanın ardından öğrenciler sahnede "Aydınlık Türkiye'nin Geleceğiyiz, Gelecek Biziz" yazılı pankart açtılar. Gece hep birlikte söylenen "bir başkadır benim memleketim" isimli şarkının hep birlikte söylenmesi ile sona erdi.

Sökeli çocuklar 30 Ağustos coşkusunu yaşattı

HABERE YORUM KAT