1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Sorgun Belediyesinden dar gelirli ailelere ramazan yardımı
Sorgun Belediyesinden dar gelirli ailelere ramazan yardımı

Sorgun Belediyesinden dar gelirli ailelere ramazan yardımı

A+A-

YOZGAT (AA) - Sorgun Belediyesi tarafından, ramazan ayı nedeniyle, dar gelirli 2 bin aileye, gıda yardımı yapıldı. 

Belediye Başkanı Ahmet Şimşek gazetecilere yaptığı açıklamada, yapılan yardımların, 4 kişilik bir aileye bir ay boyunca yetecek gıda maddelerinden oluştuğunu belirtti. 

Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından evlere teslim edilen yardım paketlerinin dağıtımının birkaç gün içinde tamamlanacağını ifade eden Şimşek, şöyle devam etti:

''Sorgun Belediyesi, manevi değeri yüksek olan Ramazan ayında ve diğer zamanlarda vatandaşlarımızın yanında olmaya devam ediyor. Ramazan ayı, yardım ve paylaşma ayıdır. Bu yıl, gıda yardımı için ilçemizde ikamet eden dar gelirli 2 bin aile tespit ettik. Zabıta ekiplerimiz, belediyemizce tespit edilen bu ailelerin evlerine giderek, temel gıda maddelerinden oluşan yardım paketlerini adreslerinde teslim ettiler. Peygamberimizin ‘Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir’ hadisini kendimize düstur olarak kabul ediyoruz. Ramazan ayında ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız gönül rahatlığı ile iftar yapabilsin, sahur yapabilsin düşüncesiyle yardım paketlerinin dağıtımını yapıyoruz.''

 

HABERE YORUM KAT