1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Sosyal medyada terör propagandasına 14 gözaltı kararı
Sosyal medyada terör propagandasına 14 gözaltı kararı

Sosyal medyada terör propagandasına 14 gözaltı kararı

İstanbul'daki terör saldırısı sonrası sosyal medyada terör örgütü lehine paylaşımlarda bulunduğu gerekçesiyle aralarında sosyal medya danışmanı Mücahit Avcı'nın da bulunduğu 14 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

A+A-

İstanbul'daki saldırı sonrasında sosyal medyada terör örgütü lehine paylaşımlarda bulunduğu gerekçesiyle hakkında gözaltı kararı verilen 14 şüpheliden, aralarında sosyal medya danışmanı Mücahit Avcı'nın da bulunduğu 11 kişi yakalanırken, Cem Mumcu'nun da dahil olduğu 3 kişi ise halen aranıyor.

İstanbul Cumhuriyet Bassavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosunca Beşiktaş'taki saldırı ile ilgili terör örgütlerini övücü mahiyette paylaşımlar yapanlar hakkında soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında, aralarında sosyal medya danışmanı Mücahit Avcı, 15 Temmuz darbe girişimine karşı koyanlar ile ilgili bir twit atan Cem Mumcu'nun da bulunduğu 14 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

Hakkında gözaltı kararı verilen Mücahit Avcı, Berfin Kadem, Beril Özbaş, Filiz Çolak, İbrahim Budak, Şükrü Keskin, Bayram Taşkın, Emirhan Akbulut ve Faruk Akbaş yakalanarak emniyete götürüldü. Hakkında gözaltı kararı bulunan Mumcu'nun da aralarında bulunduğu 3 kişi ise halen aranıyor.

Bu kapsamda ihbarları da değerlendiren ekipler, sosyal medyada terör örgütü lehine paylaşımlarda bulunduğu ileri sürülen Volkan Aydemir ve Helin Yılmaz'ı da gözaltına aldı. 

Emniyete götürülen Aydemir ve Yılmaz ile daha önce gözaltına alınan Mücahit Avcı, Berfin Kadem, Beril Özbaş, Filiz Çolak, İbrahim Budak, Şükrü Keskin, Bayram Taşkın, Emirhan Akbulut ve Faruk Akbaş'ın işlemleri devam ediyor. 

Soruşturma kapsamında, hakkında gözaltı kararı bulunan Cem Mumcu'nun ise yurt dışına kaçtığı tespit edildi. 

Sosyal medyada terör propagandası yapanlara gözaltı

Savcılığın talimatı üzerine İstanbul Emniyet Müdürlüğünde konuyla ilgili bir ekip kurulduğu ve gözaltı sayısının artabileceği öğrenildi.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT