1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Spor okullarından muhteşem kapanış
Spor okullarından muhteşem kapanış

Spor okullarından muhteşem kapanış

Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. tarafından yaz döneminde açılan spor okullarının kapanışı çeşitli etkinliklerle yaptı.

A+A-

Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. tarafından yaz döneminde açılan spor okullarının kapanışı çeşitli etkinliklerle yaptı. Fuar alanında yapılan etkinliğe yaklaşık 3 bin öğrenci katıldı. Büyükşehir Belediyesi'nin yaz dönemindeki spor okullarından yaklaşık 11 bin öğrenci yararlandı.

Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. tarafından öğrencilerin yaz tatilini değerlendirmeleri amacıyla açılan yaz spor okulları çeşitli etkinliklerle sona erdi. Yaz Spor Okullarında 54 uzman eğitmen tarafından, Futbol, Basketbol, Voleybol, Binicilik, Su Kayağı, Buz Pateni, Yüzme, Tenis, Jimnastik, Halk Oyunları, Kickboks, Tekvando, Okçuluk, Satranç ve Masa Tenisi branşlarında eğitim verildi. Öğrenciler, spor branşlarının yanı sıra Değerler Eğitimi de aldılar. Yaz spor okullarına engelli öğrenciler de katıldı.

Kadir Has Kongre ve Spor Merkezi, Sümer Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi, Talas Toki Spor Tesisi, Anadolu Harikalar Diyarı Spor Kompleksi, Belsin Yüzme Havuzu ve Beyazşehir Spor Kompleksi'nin yanı sıra Başakpınar Spor Tesisleri ile açılışları kısa bir süre önce yapılan Develi ve Yeşilhisar Gençlik Merkezi'nde de açılan Yaz Spor Okulları'nın dönem sonu etkinliği Fuar alanında yapıldı. Yaklaşık 3 bin öğrencinin katıldığı etkinliklerde toplu olarak dans gösterileri gerçekleştirildi. Öğrenciler ayrıca Fuar alanında kurulan oyun alanlarında eğlenme imkanı buldular. Çeşitli oyunların da oynandığı dönem sonu etkinliğinde öğrencilere sucuk-ekmek ikramında da bulunuldu.

BU YIL REKOR KIRILDI

Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. Genel Müdürü Hüseyin İşlertaş, mayıs ayında başlattıkları yaz spor okullarının bu yıl bir rekor kırarak 11 binin üzerinde öğrenciye hizmet verdiğini belirtti. Spor A.Ş.'nin Kayseri'deki çocuklara spor anlamında en iyi hizmeti vermek için çalıştığını ifade eden İşlertaş, "Bu konuda Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Çelik'e desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Bu desteğin sonucunda da başarılı işler ortaya çıktı. Kış döneminde de spor okullarımız devam edecek. Kış döneminde buz pateni kursumuz ve Erciyes'te kayak okullarımız da olacak. Yetenekli olan çocuklarımız müsabık sporcu olarak devam edecek. Halkımız, önümüzdeki yıllarda Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş.'nin ismini çeşitli müsabakalarda da duyacak" dedi.

HABERE YORUM KAT