1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Suriye'de 2 bin kişiye iftar
Suriye'de 2 bin kişiye iftar

Suriye'de 2 bin kişiye iftar

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı tarafından, Suriye'nin Halep, Humus ve İdlib kentlerinde 2 bin kişiye iftar verildi.

A+A-

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin Halep, Humus veİdlib kentlerinde 2 bin kişiye iftar verdi.

İHH Suriye Çalışmaları Hatay Ofisi Basın Danışmanı Burak Karacaoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ramazan ayı boyunca ülke içinde yardım çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, "Mübarek ayın son günü ülkenin farklı kentlerindeki 2 bin Suriyeli kardeşimize iftar verildi." dedi.

Bir ay boyunca Suriye'ye 300 yardım tırı gönderdiklerini ifade eden Karacaoğlu, "Suriye'deki ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin evlerine gıda ulaştırdık. Ekiplerimiz ev ev dolaşarak ailelerin sofralarına katkıda bulundu. Türkiye'nin ve Suriye'nin değişik bölgelerinde de 10 bin yetime iftar verildi." diye konuştu.

Bayram için ayrıca 19 bin 500 Suriyeli yetime kıyafet dağıtıldığını da vurgulayan Karacaoğlu, bu ay içinde düzenli olarak, Suriye'nin iç bölgelerindeki aileler için her gün 500 bin ekmek dağıtımı yaptıklarını da sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT