1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Suriyeli ve yardıma muhtaç ailelere gıda yardımı
Suriyeli ve yardıma muhtaç ailelere gıda yardımı

Suriyeli ve yardıma muhtaç ailelere gıda yardımı

Beşir Derneği Tekirdağ İl Temsilciliği ve Süleymanpaşa İmam Hatip Ortaokulu işbirliğinde hazırlanan yardım kolileri, öğrenciler tarafından Suriyeli ve yardıma muhtaç ailelere dağıtıldı.

A+A-

Beşir Derneği Tekirdağ İl Temsilciliği ve Süleymanpaşa İmam Hatip Ortaokulu işbirliğinde "Genç yürekler iyilik için atıyor" projesi kapsamında Suriyeli aileler ve Tekirdağ'daki yardıma muhtaç aileler için içerisinde gıda malzemesi bulunan yardım kolileri hazırlandı. Süleymanpaşa İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, hazırlanan yardım kolilerini okuldan alarak yardıma muhtaç ailelerinin evlerine gidip teslim etti. Yardım kolilerini alan Suriyeli bir ailenin mutlulukları yüzlerinden okundu.

Beşir Derneği Tekirdağ Temsilciliği olarak yeni bir projeye daha imza atıklarını ifade eden Beşir Derneği Tekirdağ İl Sorumlusu Harun Taştekin, "'Genç yürekler iyilik için atıyor" projesi kapsamında, bugün İmam Hatip Ortaokuluyla beraber müşterek bir proje hazırladık. Yardımlaşma önemli bir hadisedir. Dinimiz açısından da önemlidir. Temsilcilik olarak bugüne kadar Suriyelilere 2 yardım TIR'ı gönderdik. Şu anda 160 aile, ilimizde ikamet ediyor. İhtiyaç sahipleri ailelerimiz var. Eşi hapiste olup dezavantajlı ailelerimiz var. Bunlara elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışıyoruz. Beşir Derneği Tekirdağ'daki faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor. Şu anda aramızda olmasa da İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Abdullah Bey'de çok teşekkür ediyoruz. Hüseyin Hocama öğretmenlere, öğrencilere ve katkı sunan herkese teşekkür ediyorum. Kolilerde şu anda gıda olarak zeytin, peynir, bakliyat grubu, kuru fasulye, bulgur ve diğer ihtiyaç malzemeleri var. Beşir Derneği olarak bu projenin haricinde önümüzdeki hafta bir yardımsever tarafından bağışlanan 50 kolilik yardımlarımızı da ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız" dedi.

"Bu çalışmaların okulumuza çok katkısı olacağını düşünüyorum"

Tekirdağ Süleymanpaşa İmam Hatip Ortaokulu Müdür Yardımcısı Hüseyin Faruk Ege ise, Beşir Derneğiyle beraber yardım etme bilincini kazandırmak için çalışma yaptıklarını ifade ederek, "Öğrencilerimiz, bize bu konuda ilgi gösterdiler. İçerisinde gıda malzemeleri bulunan yardım kolileri hazırladık. Bunları yardıma muhtaç ailelere dağıtacağız. Bu çalışmaya katkısı olan herkese teşekkür ediyorum ve bu çalışmaların okulumuza çok katkısı olacağını düşünüyorum" diye konuştu.

Suriyeli ve yardıma muhtaç ailelere gıda yardımı

HABERE YORUM KAT