1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Suriyeli yetimlerin gönüllü berberi
Suriyeli yetimlerin gönüllü berberi

Suriyeli yetimlerin gönüllü berberi

Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde üniversite sınavlarına hazırlanan bir genç, derslerinden arta kalan zamanda Suriyeli yetimleri tıraş ediyor.

A+A-

Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde üniversite sınavlarına hazırlanan 18 yaşındaki Oğuz Pakin, derslerinden arta kalan zamanlarında Suriyeli yetim çocukları tıraşediyor.

Pakin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, küçük yaşlardan itibaren bir berberin yanında çıraklık yaptığını ve bu sayede meslek edindiğini söyledi.

Bir yandan da eğitimini sürdürdüğünü aktaran Pakin, iş olarak berberliği şu anda yapmasa da boş vakitlerinde çocukları ve mahalledeki yaşlıları tıraş ettiğini belirtti.

"Yetim çocukların mutlulukları her şeye değer"

Pakin, üniversite sınavlarına hazırlandığı için haftanın büyük bölümünü ders çalışarak geçirdiğini ifade ederek, şöyle konuştu:

"Pazar günleri genelde boş oluyorum. O gün çevremdekileri tıraş ediyorum. Mahallemdeki komşularım berber olduğumu bildikleri için ihtiyaç duyduklarında beni çağırıyorlar. Ayrıca, Suriye'deki iç savaşta anne ve babalarını kaybetmiş çocukların barındığı yetimhanelere giderek de çocukları tıraş ediyorum. Onlarla bir arada olmak çok keyifli, çeşitli oyunlarla oynayarak eğleniyoruz. Yanımda getirdiğim şeker ve çikolataları da yetimlere ikram ediyorum. Çocukları sevindirmek oldukça keyif verici duygu."

Kimi zaman bir günde 20 çocuğu tıraş ettiğini bildiren Pakin, "Bunu büyük bir keyifle yapıyorum. Derslerin stresini de böyle atıyorum. Çocukları çok sevdiğim için elimden geldiğince bunu devam ettireceğim. Ailemin de bana çok desteği var. Yetim çocukların mutlulukları her şeye değer. Daha fazla çocuğa ulaşmak için zamanım oldukça onlarla bir arada olmayı sürdüreceğim." dedi.

HABERE YORUM KAT