1. HABERLER

  2. ASAYİŞ

  3. Sürücünün dalgınlığı emniyeti bomba alarmına geçirdi
Sürücünün dalgınlığı emniyeti bomba alarmına geçirdi

Sürücünün dalgınlığı emniyeti bomba alarmına geçirdi

Kilis'te, bir minibüs sürücüsünün yanlışlıkla indirdiği çantayı araca almayı unutunca, yol kenarındaki çanta bomba paniğine neden oldu.

A+A-

Kilis'te, bir minibüs sürücüsünün yanlışlıkla indirdiği çantayı araca almayı unutunca, yol kenarındaki çanta bomba paniğine neden oldu

Edinilen bilgiye göre, saat 15.15 sıralarında İl Emniyet Müdürlüğü ile 2'inci Hudut Tabur Komutanlığının bulunduğu İnönü caddesi üzerine yolcu indiren minibüs sürücüsü, dalgınlıkla inen yolcunun valizi ile birlikte içerideki bir başka yolcunun çantasını da minibüsten indirdi. Sürücü araçtaki başka bir yolcuya ait çantayı tekrar minibüse almayı unutunca, yol kenarındaki bomba paniğine neden oldu. Çantayı gören vatandaşların bomba ihbarı ile olay yerine hareket eden polis ekipleri, Emniyet Müdürlüğü ve 2'inci Hudut Tabur Komutanlığı" yakınındaki bölgede geniş güvenlik tedbirleri aldı. Bütün yolları trafiğe kapatan ekipler, olay yerine bomba imha uzmanı çağırdı.

Fünye ile patlatılmaktan son anda kurtardılar

Bomba imha uzmanı çantayı patlatmak üzere hazırlık yaptığı sırada yanlış çantayı indiren minibüs sürücüsü ile çantanın sahibi Kilis 7 Aralık Üniversitesi öğrencisi Birgül A. olay yerine geldi. Çantanın sahibi olan kız öğrenci, çantasının yanlışlıkla araçtan indirildiğini söyleyerek, polis ekiplerini ikna etti. Bomba imha uzmanı eşliğinde açılan çanta daha sonra Birgül A'ya teslim edildi. 30 dakika kadar trafiğe kapatılan İnönü Caddesi yeniden açıldı. Vatandaşlar ise rahat bir nefes aldı.

Sürücünün dalgınlığı emniyeti bomba alarmına geçirdi

Sürücünün dalgınlığı emniyeti bomba alarmına geçirdi

HABERE YORUM KAT