1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Suudi Arabistan'dan Srebrenitsa'ya geri dönüş yardımı
Suudi Arabistan'dan Srebrenitsa'ya geri dönüş yardımı

Suudi Arabistan'dan Srebrenitsa'ya geri dönüş yardımı

Srebrenitsa'daki konutların onarılması ve geri dönüşlerin devamlılığının sağlanması için kullanılacak 1 milyon avroluk yardım yapıldı.

A+A-

Bosna Hersek'in doğusundaki Srebrenitsa'ya, şehirdeki konutların onarılması ve geri dönüşlerin devamlılığının sağlanması amacıyla Suudi Arabistan tarafından 1 milyon avro yardım yapıldı.

Suudi Arabistan'ın yardımına ilişkin protokol, Bosna Hersek'teki iki entiteden biri olan Sırp Cumhuriyeti'nin (RS) Göç ve İltica Bakanı Davor Cordas ile Srebrenitsa Belediye Başkanı Mladen Grujicic tarafından Banja Luka şehrinde imzalandı.

Cordas, burada yaptığı açıklamada, yardımın iki kısma ayrıldığın belirterek, 500 bin avro ile şehirdeki 42 evin onarımı ya da inşasının yapılacağını, yardımının diğer yarısının ise şehre geri dönüşleri teşvik amacıyla ihtiyaçlar doğrultusunda seracılık, hayvancılık ve tarım projelerinde kullanılacağını söyledi.

Srebrenitsa Belediye Başkanı Grujicic de 1 milyon avronun ihtiyaç sahibi Srebrenitsalılar için önemli bir miktar olduğunu kaydederek, belediye olarak, bu yardımın şeffaf bir şekilde harcanması ve gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti.

HABERE YORUM KAT