1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Suudilerin Kaşıkçı'yı yakalama planı ABD istihbaratının dinlemesine takılmış
Suudilerin Kaşıkçı'yı yakalama planı ABD istihbaratının dinlemesine takılmış

Suudilerin Kaşıkçı'yı yakalama planı ABD istihbaratının dinlemesine takılmış

Washington Post gazetesi, ABD istihbaratının yaptığı dinlemelerde, Suudilerin daha önce Cemal Kaşıkçı'yı yakalamak için plan yaptığını tespit ettiğini ileri sürdü.

A+A-

Washington Post gazetesinin istihbarat kaynaklarına dayandırdığı haberine göre, Cemal Kaşıkçı’nın kaybolmasından önce Suudi yetkililerin muhalif gazeteciyi yakalamak üzere kendi aralarında yaptıkları görüşmeler Amerikan istihbaratının dinlemesine takıldı.

Haberde, söz konusu görüşmelerde Suudi yetkililerin Kaşıkçı’yı kandırarak Suudi Arabistan’a getirmeyi ve burada ele geçirmeyi planladıkları belirtildi.

Suudi yetkililerin Kaşıkçı’yı sorgulamak için mi yoksa öldürmek için mi yakalamak istediği ve Amerikalı yetkililerin Suudi Arabistan vatandaşı Kaşıkçı’yı konu hakkında bilgilendirip bilgilendirmediği bilinmiyor.

Suudi reformistler için önemli bir platform olan Al Watan gazetesine büyük katkıda bulunan ve Ortadoğu'nun en etkin gazetecilerinden biri olarak bilinen Washington Post yazarı Kaşıkçı, 2 Ekim'de Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğuna gitmiş, kendisinden bir daha haber alınamamıştı.

Kaynak: AA

HABERE YORUM KAT