1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Taha Akgül'den yağlı güreşe yeşil ışık
Taha Akgül'den yağlı güreşe yeşil ışık

Taha Akgül'den yağlı güreşe yeşil ışık

Olimpiyat şampiyonu güreşçi Akgül, "Yağlı güreşe geçmem konusunda çok telkin var, ilerleyen dönemde niye olmasın, yapabileceğimi düşünüyorum." dedi.

A+A-

2016 Rio Olimpiyatları'nda serbest stil 125 kiloda altın madalya kazanan milli güreşçi Taha Akgül, AA muhabirine yaptığı açıklamada, her sporcunun hayalinin olimpiyatlara katılmak ve madalya kazanmak olduğunu belirtti. 

Milli sporcu, 2020 Tokyo Olimpiyatları için çalışmalara başladığını ve bu süreçte yapılacak şampiyonaların tamamında da altın madalya kazanmak istediğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

"2020 yılına kadar 4 Avrupa, 3 dünya şampiyonası yapılacak. Amacım ulaşabildiğim kadar Avrupa ve dünya şampiyonluğu elde ederek, ülkeme hizmet etmek. Maddi anlamda hiçbir beklentim kalmadı, belirli bir seviyeye ulaştım. Bundan sonra inşallah darısı genç kardeşlerimize. İnşallah onlar da şampiyon olur, memleketimize altın madalya getirir ve ülkemizin bayrağını dalgalandırır. Bundan sonraki tek amacımız ülkemize ve spora hizmet etmek, sporun en iyi yerinde olabilmektir. Ben şu an sadece Türk güreşinin ve sporunun sevilen isimlerinden birisi oldum."

Yağlı güreş için yeşil ışık yaktı

Başarılarının ardından yağlı güreş için de kendisine tavsiyelerin olduğunu dile getiren Taha, bu konuda çok yoğun talep olduğunu ifade etti.

Taha Akgül, fiziki yapısının yağlı güreşe çok uygun olduğunu belirterek, "Yağlı güreşe geçmem konusunda çok telkin var, ilerleyen dönemde niye olmasın, yapabileceğimi düşünüyorum. İnşallah, Sivas'a bir altın kemer getirmek istiyorum. Sivas'a, Avrupa, dünya ve olimpiyat şampiyonluklarını getirdim. Kırkpınar altın kemeri kaldı, memleketimize o da yakışır." ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT