1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Tahkim Kurulu Fenerbahçe'nin cezasını onadı
Tahkim Kurulu Fenerbahçe'nin cezasını onadı

Tahkim Kurulu Fenerbahçe'nin cezasını onadı

Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu, PFDK'nın Fenerbahçe'ye verdiği para ve sarı-lacivertli bazı taraftarların elektronik bilet kapsamındaki kartlarının iptal edilmesi cezalarını onadı.

A+A-

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Tahkim Kurulu, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulunun (PFDKFenerbahçe'ye verdiği para ve sarı-lacivertli bazı taraftarların elektronik bilet kapsamındaki kartlarının iptal edilmesi cezalarını onadı.

TFF'den yapılan açıklamada, kurulun, sarı-lacivertli taraftarların Beşiktaş derbisinde neden olduğu saha olayları ile çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle PFDK tarafından verilen para cezalarıyla, taraftarların elektronik bilet kapsamındaki kartlarının iptal edilmesi başvurusunu görüştüğü bildirildi. Tahkim kurulunun, verilen cezada sübut, hukuki nitelik ve cezanın tayini bakımından bir isabetsizlik bulunmadığı gerekçesiyle Fenerbahçe Kulübünün itirazını reddettiği belirtildi.

PFDK, derbi sonrası Fenerbahçe'ye çeşitli nedenlerden dolayı toplam 200 bin lira para cezası vermişti.

Kurulun ayrıca, Gaziantepspor Kulübüne verilen taraftarlarının neden olduğu saha olayları ile çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle elektronik bilet kapsamındaki kartlarının iptal edilmesi ve para cezalarını da onadığı kaydedildi.

Öte yandan, Kayserispor Kulübü ile futbolcu Barış Özbek arasında yaşanan uyuşmazlığa ilişkin, Uyuşmazlık Çözüm Kurulu kararında yazılı olan para cezasında (247 bin 500 avro) yüzde 25 indirime gidildiği bildirildi.

HABERE YORUM KAT