1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Tarihi kapalıçarşıda 'bereket' duası yapıldı
Tarihi kapalıçarşıda 'bereket' duası yapıldı

Tarihi kapalıçarşıda 'bereket' duası yapıldı

Bursa'daki tarihi kapalıçarşı esnafı, bereketin artması ve musibetlerin kalkması için İl Müftüsü Mehmet Emin Ay'ın okuduğu duaya toplu halde eşlik etti.

A+A-

Bursa'daki tarihi kapalıçarşı esnafı, bereketin artması ve musibetlerin kalkması için İl Müftüsü Mehmet Emin Ay'ın okuduğu duaya toplu halde eşlik etti.

Sabah saatlerinde Koza Han girişinde esnaf ile bir araya gelen Bursa Tarihi Çarşı ve Hanlar Birliği Başkanı Muhsin Özyıldırım, ramazan ayının tüm İslam alemine hayırlı olmasını diledi.

Özyıldırım, ecdat yadigarı toplu duayı tarihi kapalıçarşıda başlatmak için toplandıklarını dile getirerek, "Bu duayı her hafta yapacağız ve Türkçe ağırlıklı olacak. Duadan maksadımız çarşıların tümüne yönelik bereket getirmesi ve musibetlerin defolması yönündedir. Zaten esnafımız her sabah duasını ederek iş yerine giriyor. Biz toplu dua ederek bereketi tüm çarşılara yaymak istiyoruz.'' ifadesini kullandı.

Konuşmaların ardından, İl Müftüsü Mehmet Emin Ay, çarşıda geleneksel hale getirilecek bereket duasını okudu, esnaf da eşlik etti.

HABERE YORUM KAT