1. HABERLER

  2. ASAYİŞ

  3. Tartıştığı eşini silahla yaralayan sanık 16 yıl 8 ay hapse çarptırıldı
Tartıştığı eşini silahla yaralayan sanık 16 yıl 8 ay hapse çarptırıldı

Tartıştığı eşini silahla yaralayan sanık 16 yıl 8 ay hapse çarptırıldı

Tuzla'da tartıştığı eşinin çalıştığı börekçiye giderek silahla yaralayan sanık, "eşini kasten öldürmeye teşebbüs etme" suçundan 16 yıl 8 ay...

A+A-

Tuzla'da tartıştığı eşinin çalıştığı börekçiye giderek silahla yaralayan sanık, "eşini kasten öldürmeye teşebbüs etme" suçundan 16 yıl 8 ay hapse çarptırıldı. Duruşmada söz alan sanık, "Eşimi öldürmek gibi bir niyetim yoktu. Tasarlamadım, anlık gelişen bir olaydır" dedi.

Tuzla'da tartıştığı eşinin çalıştığı börekçiye giderek silahla yaralayan sanık Ömer Demir'in, "eşini kasten öldürmeye teşebbüs" suçundan 20 yıla kadar hapis istemiyle yargılanmasına devam edildi.

Anadolu 8'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Ömer Demir ile avukatları katıldı.

Sanık Demir son savunmasında, eşini öldürmek gibi bir niyetinin olmadığını belirterek, "Tasarlamış da değilim. Anlık gelişen bir olaydır. Ben eşimi kendim ambulansa koydum ve hastaneye gönderdim. Daha sonra da kendim karakola gittim. Yaralama suçundan hüküm kurulsun. Tahliyemi istiyorum" dedi.

"Eşinin acı çekmesini istiyor"

Bunun üzerine sanık avukatı, müvekkilinin yaralama kastıyla hareket ettiğini söyleyerek, "Aralarında bir metreden daha yakın mesafe vardır. Öldürmek isteseydi zaten bu mesafeden rahatlıkla öldürebilirdi. Eşinin acı çekmesini istiyor. Bu nedenle de belden aşağısına ateş ediyor. Eylem yaralama niteliğindedir" diye konuştu.

Davayı karara bağlayan mahkeme heyeti, sanık Ömer Demir'i "eşi kasten öldürmeye teşebbüs etme" suçundan 16 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırdı.

İddianameden

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, sanık Ömer Demir ile mağdur Ayşegül Demir'in resmi nikahlı oldukları, şüphelinin olay günün müştekinin çalıştığı börekçiye gelerek müştekiye yumruk attığı ardından tabanca ile müşteki yaraladığı anlatılmıştı.

İddianamede, sanığın ifadesinde, 11 yaşındaki kızına tecavüz ettiği iddiası ile çok ağır bir suçlamayla karşı karşıya kaldığını, ancak eşinin inanmadığını, olay günü eşini aradığını konuşmak istediğini ancak eşinin telefonlarını açmadığını, bunun üzerine eşinin çalıştığı işyerine gittiğini, eşine tokat attığını , tabanca ile birkaç el ateş ettiğini söylediği belirtildi.

İddianamede, Ömer Demir'in "eşi kasten öldürmeye teşebbüs" suçundan 20 yıla kadar hapisle cezalandırılması istenmişti.

İHA

HABERE YORUM KAT